szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Hoax

Plum


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-03-15
 • Wytwórnia: Lado ABC
 • Gatunki: RockAlternatywna
 • Ocena ogólna:

  0 /5
  [0 głosów]

  Oceń:


“Hoax” to wyrastająca z diabelskiego bluesa, karmiona potężnymi riffami, hałaśliwa rockowa bestia.


Dziesięć piekielnie esencjonalnych, podkręconych do granic głośności, wykonanych z szaleńczym blues – rockowym feelingiem utworów obala tezę o słabej kondycji rodzimego mocnego gitarowego grania. “Ten album to pieprzony klasyk” mówi Macio Moretti, właściciel Lado ABC

W swej karierze na rockowym ringu Plum nie ulękli się takich tuzów jak Butthole Surfers, No Means No czy Dalek, z którymi udanie występowali na jednej scenie. Przez lata zasłużyli sobie na miano jednego z najlepszych rodzimych składów koncertowych, zaś nowym albumem udowadniają, że znokautować mogą nie tylko w wersji live. To płyta, którą poznańska ekipa śmiało może się mierzyć z mistrzami rock’n rollowego zgiełku zza Atlantyku. Plum na “Hoax” grają z zapałem, który nie pozostawia wątpliwości, że nie zwątpili w siłę rockowego komunikatu.

Na nowym krążku Plum znacząco rozszerzyli spectrum inspiracji, zróżnicowali brzmienia, zwrócili większa uwagę na produkcję. Poza post-hardcore’owymi odniesieniami słychać tu też dialog z najszlachetniejszym rockowym mainstreamem spod znaku Queens Of The Stone Age, a nawet nawiązania do brytyjskiej tradycji postpunka. Wśród głośnych, motorycznych gitarowych dopalaczy wyróżnia się remiks utworu "Thread" autorstwa Piernika z avanthiphopowego składu NP, który potwierdza, że Plum to zespół nieobliczalny, a rockowe granie to dla niech nie skansen, lecz wiecznie żywa i bogata forma energetycznego przekazu.

“Hoax” to w dyskografii Plum płyta najmocniej zainfekowana bluesem, najbardziej wyluzowana i komunikatywna, co nie znaczy, że mniej tu rockowego szaleństwa.

Plum z chuligańską radością atakują gitarowymi przesterami, myślą też jednak o kompozycji, motoryce, chwytliwych riffach. To rock rozumiany nie jako techniczne popisy, ale jako kumulacja dzikiej energii. Przyjemność nie dla mięczaków.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!