szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Projekt Grechuta

Plateau


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-03-14
 • Wytwórnia: 4ever MUSIC
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [1 głosów]

  Oceń:


Czwarta płyta zespołu Plateau to wydawnictwo niecodzienne. Znajdzie się na niej 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, dość odważnych aranżacjach.


Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Ocalić od zapomnienia”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, na płycie znalazły się tak szlachetne i piękne kompozycje, jak: „Twoja postać”, „Niepewność”, „Świat w obłokach”, „Gdzieś w nas” i „Gdziekolwiek” stanowiące przekrój twórczości Artysty. Utwory, choć nagrane w dość zaskakujących, momentami nawet awangardowych wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę.

Producentem muzycznym materiału jest artysta szczególny, Wojciech Waglewski, który również na płycie zagrał i zaśpiewał. Oprócz Niego, swoimi wokalnymi talentami album wzbogacili: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Gościnnie udzielił się również jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. W połowie marca, pod hasłem „Wiosna, ach to ty!”, rusza trasa koncertowa „Projektu Grechuta”, która obejmie swoim zasięgiem 20 miast w całej Polsce. Podczas koncertów, oprócz wymienionych gości, na scenie pojawią się także: Sławomir Berny, Marek Jackowski (obaj współtworzyli legendarną Anawę), Krzysztof Kiljański, Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy, Marek Piekarczyk, Titus z Acid Drinkers czy Anna Wyszkoni.

Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Marka Grechuty przez zespół PLATEAU i Wojciecha Waglewskiego oraz wsparciu znakomitych gości, album i trasa koncertowa mają szansę znaleźć się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku.

Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.

„Wiosna, ach to ty” to pierwszy singiel promujący nową, szczególną płytę zespołu Plateau pt. „Projekt Grechuta”. W utworze gościnnie występuje jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek, Sonia Bohosiewicz. Poezja Marka Grechuty w wykonaniu zjawiskowej Soni Bohosiewicz, okraszona alternatywnym brzmieniem grupy Plateau i wyprodukowana przez mistrza Wojciecha Waglewskiego to wybuchowa mieszanka romantyzmu z rockową zadziornością. W obliczu takiego wołania wiosna nie ma wyjścia, musi wreszcie nadejść!

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~martagryska91 [2013-03-13 20:41]

cześć MICHAŁ SZULIM

odpowiedz