szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Jak Tam Jest

Seweryn Krajewski


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-02-21
 • Wytwórnia: Sony Music Poland
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  4.28 /5
  [85 głosów]

  Oceń:


Udało się - Seweryn Krajewski powrócił! Album "Jak tam jest" to jego pierwsze autorskie wydawnictwo od niemal dekady, nawiązuje do klasycznych piosenek Krajewskiego, ale też ukazuje w pogodnie melancholijny sposób zmiany, które zaszły w artyście i które zachodzą w każdym z nas.


To już nie sympatyczny łobuziak, wycinający na ławce serce, by zaimponować dziewczynie, która wpadła mu w oko, ale pogodzony ze światem, powściągliwy pan, który lubi na tej starej, dobrej ławce usiąść i powspominać. Ale wie też, że życie jest pełne niespodzianek, że w każdej chwili może go znowu porwać jego wartki nurt: "Na początek, głowa w słońce / Jedno słowo, dobre słowo na początek / Na początek, krok za krokiem / Nową drogą pójdę z tobą na początek".

Mądre, pełne prostych, ale najważniejszych prawd teksty napisał tym razem Sewerynowi Krajewskiemu Andrzej Piaseczny ("Myślę, że Andrzej dosyć głęboko wszedł do mojego świata. Rozmawialiśmy sporo, przekazałem mu, o co mi chodzi"), który zaśpiewał też gościnnie w jednej z piosenek. Ale na tej ławce na wzgórzu, na której tak chętnie przesiaduje kompozytor, gościli i inni – na przykład Anna Teliczan, znana z programu "Mam talent" i Piotr Cugowski, którego głosu Krajewski nie może się nachwalić. O produkcję muzyczną "Jak tam jest" zadbał Krzysztof Pszona, znany m.in. ze współpracy z Kayah.

No więc jak tam jest, na tej nowej płycie Krajewskiego? Tak, jak tylko on potrafi. Przebojowo, ale nie wulgarnie. Prosto, ale nie prostacko. Melodyjnie, ale nie banalnie. – "Miejsce dla takiego grania zawsze było, jest i będzie" – twierdzi kompozytor i wie, co mówi. – "Tylko dzisiaj trudno znaleźć dla tych piosenek miejsce w radiu czy w telewizji" – dodaje z obawą.

Niepotrzebnie. Taka muzyka trafia przecież prosto do serc.

Jedno z największych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat? Bez wątpienia album "Spis rzeczy ulubionych" Andrzeja Piasecznego oraz wspólna trasa wokalisty z kompozytorem płyty Sewerynem Krajewskim.

Kto był na jednym z tych magicznych koncertów lub słyszał nagrany wówczas album koncertowy "Na przekór nowym czasom – live", nie mógł się nie wzruszyć, słysząc po wielu latach przerwy niepodrabialny głos Seweryna Krajewskiego. I marzył o tym, by mistrz dał się namówić fanom i przyjaciołom na powrót na estradę. Powrót z prawdziwego zdarzenia. Na płytę, z nowymi piosenkami, tak chwytającymi za serce, jak tylko on skomponować i zaśpiewać potrafi.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +2 [2]
~bg [2011-06-22 09:16]

Mam TĘ płytę od 4 miesięcy i każdego dnia słuchając JEJ jestem w siódmym niebie – to balsam dla duszy, wyciszenie nerwów , nadzieja na lepsze jutro – codziennie zanurzam się w ten Sewerynowo- Andrzejowy świat i lewituję…

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~AR [2011-03-17 10:06]

Jak tam jest....
czekałam, już mam i jak przypuszczałam ZAKOCHAŁAM SIĘ W TEJ PŁYCIE dziękuję SK, AP i Tobie Kot

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~qwerty [2011-03-10 23:53]

"Jak tam jest" - PŁYTA WSZECH CZASÓW
Czegoś tak genialnego nie słyszałem nigdy. Płyta perfekcyjna. Również pod kątem realizacji (co zawsze w Polsce kulało); na poziomie Depeche Mode. Bas chodzi jak byk, a nie za przeproszeniem purknięcie. To co jajważniejsze to oczywiście kompozycje Krajewskiego. To nie piosenki, każda to opus. A tytułowa "Jak tam jest" to cudo nad cudami!

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~Old_timer [2011-03-10 20:02]

Tak subiektywnie
Płyta jest zajebista, chociaż oczekiwałem nieco innej muzyki, tej radosnej i łatwo w padającej w ucho. Muzyka jest po prostu piękna choć wydaję mi się, że byłaby idealna do filmu. Na tle codziennego gówna jakie codziennie słychać w mediach to jest to najprawdziwszy brylant. Nie dziwię się, że są opinie negatywne, cóż ludzie którzy od 10 lat słuchają wyjców i innych pseudoartystów mających parcie na szkło nie wiedzą nawet czym jest muzyka, bo nikt ich tego nie nauczył. I ten dźwięk skrzypiec w tle ...

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Alice [2011-03-03 11:45]

Seweryn jakiego kochamy - to jest to !
Płyta dłuuuuugo wyczekiwana i bardzo dobra, piosenki ładnie zaaranżowane - a wykonanie...balsam na duszę! Najbardziej podoba mi się 'Dalej, spiesz się i "Ławeczka", ale cała płyta jestsuper! Jak dobrze, że Seweryn wreszcie dał głos (dosłownie) w swoim jedynym, niepowtarzalnym stylu ! Seweryn Krajewski to nasze dobro narodowe :-) !!!

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~vilemo [2011-02-28 11:14]

rewelacja !
Zaskoczyły mnie negatywne opinie internautów na temat tej płyty , że to nie taki Krajewski jakiego oczekiwali. Cóż, to dojrzały artysta i mężczyzna i nie wiem, czemu niektórzy spodziewali się hitów w stylu ''ładne oczy masz , komu je dasz'' śpiewanych młodzieńczym głosem. Mamy teraz inne czasy, inną tworzy się muzykę , osobiście zakochałam się w tej -płycie od pierwszego przesłuchania, melodyjne , spokojne brzmienia i teksty Piasecznego, to najpiękniejsze jak dla mnie połączenie ::)

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~elka [2011-02-27 18:24]

Już mam
Ja już mam. Słuchałam już kilka razy. Uwielbiam piosenki Krajewskiego.

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~Elbea [2011-02-24 18:34]

Jestem głęboko przekonana,że ta nowa płyta jak w zasadzie wszystko co stworzył Seweryn Krajewski będzie piękna. Jeszcze jej nie nabyłam,ale zamierzam.Muzyka Pana Krajewskiego koi duszę nie tylko mnie.Cieszę się,że wrócił na scenę.Dziękuję Piaskowi, na pewno się do tego przyczynił.Teraz pozostaje czekać na następne płyty.Pozdrowienia i życzenia zdrowia i wielu jeszcze pięknych chwil,które dzięki Panu Sewerynowi będziemy mogli- a raczej mogły przeżyć.Zdecydowanie więcej jest w tym gronie pań.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~OBI VAN KENOBI [2011-02-23 16:03]

MOWY NIE MA !
PAMIĘTAM DOSKONALE WYPOWIEDZI PANA SEWERYNA-PSEUDOARTYSTY O SWOJEJ CHĘCI DO ŚPIEWANIA. ZARZEKAŁ SIĘ, ŻE ŚPIEWANIE JEST DLA NIEGO UBLIŻAJĄCYM SPOSOBEM ZARABIANIA. NIE KUPIĘ, BO ZAPAMIĘTAŁEM DOBRZE JEGO SŁOWA. I CO SIĘ STAŁO? BRAKUJE KASIORKI NA UTRZYMANIE REZYDENCJI?

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~lecka [2011-02-19 21:25]

plyta seweryna jak tam jest
No coz mysle ,ze bezwzgledu na to co sie napisze o tej plycie to i tak nikt nie bedzie w stanie slowami wyrazic jej piekna .Jedno co mozna napewno stwierdzic to to ,ze płyta ,Jak tam jest to koleny klejnot, seweryna i oby jeszcze wiecej i czesciej pan sewery wystepowal to tyloby to dopelnieniem jego mistrzostwa tym bardziej,ze jest on niezastapiony

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Jadwiga [2011-02-11 08:25]

Miło wspominam płytę Seweryna "Jestem"
Ciekawa jestem jak bedzie brzmiała ta nowa ?

odpowiedz