szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Joy To The World

Pink Martini


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-11-08
 • Premiera w Polsce: 2010-10-19
 • Wytwórnia: Naive Records
 • Dystrybutor: Dream Music
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [2 głosów]

  Oceń:


Popularna i ukochana 12-to osobowa “mała orkiestra z Portland, w stanie Oregon” – Pink Martini - wyda 8 listopada płytę „Joy To The World”; nietuzinkowy longplay świąteczny.


Album został nagrany w studiu Kung Fu Bakery przez Dave’a Friedlandera (producenta m. in.: Prince’a oraz ich ostatniego albumu „Splendor in the grass”). Ale „Joy to the World” to przede wszystkim kolejna, autorska praca kompozytora i pianisty Pink Martini Thomasa Lauderdale’a.

„Na „Joy to the World’ znalazło się 14 utworów” – mówi Lauderdale – „w tym doskonale znany świąteczny utwór Irvinga Berlina „White Christmas” zaśpiewany przez Chinę Forbes w języku angielskim oraz przez niesamowitą Saori Yuki (nazywana japońską Barbrą Streisand) w języku japońskim. Wspólnie z Pacific Youth Choir oraz chórem Bells of the Cascades, nagraliśmy „Szedryk”, znany w krajach anglojęzycznych jako „Carol of the Bells", z oryginalnymi ukraińskimi słowami. Pojawi się również modlitwa po hebrajsku „Elohai N'tzor" z Idą Rae Cahana, Arim Shapiro oraz Patricią Costa Kim. Znajdziemy noworoczną chińską kompozycję w aranżacji musicalowej „We Three Kings", piosenki w języku Ladino (dialekt judeo-hiszpański), „Silent Night" w oryginale niemieckojęzycznym, a także utwory w języku arabskim. Album kończy się paradą samby z „Auld Lang Syne" z refrenem w języku angielskim, arabskim i francuskim z niesamowitą sekcją perkusyjną „The Lions of Batucada".” Lauderdale zaznacza: „Kocham wszystkie święta i muzykę, która im towarzyszy! Staraliśmy się stworzyć ekumeniczny album, który może być odtwarzany w każdym miejscu na świecie."

Grupa Pink Martini utworzona została w 1994 roku w Portland, w stanie Oregon przez absolwenta Harvardu oraz pianistę-klasyka, Thomas M. Lauderdale. China Forbes, koleżanka Lauderdale z Harvardu, dołączyła do zespołu w 1995 roku. Od tego czasu, Pink Martini wykonuje swój wielojęzyczny repertuar na estradach koncertowych wraz z orkiestrami symfonicznymi na całym świecie, m.in. z Boston Pops, San Francisco Symphony, Hollywood Bowl Orchestra i Los Angeles Philharmonic. Cztery poprzednie albumy Pink Martini sprzedały się łącznie w ponad 2 milionach egzemplarzach na całym świecie(!) W Polsce Pink Martini zagrało m. in. w lipcu br. w warszawskiej Sali Kongresowej.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!