szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Okruchy Życia

Martyna Jakubowicz


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-11-15
 • Wytwórnia: 4ever MUSIC
 • Gatunki: Blues/JazzRock
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [12 głosów]

  Oceń:


Nowa, autorska płyta marty Jakubowicz z tworem muzycznym, zespołem Żona Lota. Wszystkie piosenki są autorstwa: Andrzej Jakubowicz (teksty) i Martyna Jakubowicz (muzyka).


Długo nie było mojej autorskiej płyty. Życie układało swój scenariusz, a ja nie bardzo miałam siłę, aby o tym śpiewać. Wszystko w końcu działo się swoim rytmem i bez pośpiechu. Piosenki z tej płyty powstawały przez wiele lat. Nie wiedziałam do końca, jakie w ostateczności będą, oprócz mglistego zarysu, jaki klimat będzie dla nich właściwy. Wszystko tak naprawdę znalazło swój finał w studiu.

W tej muzyce jest dużo z tego, o czym pomyślał Łukasz , dużo z tego, co zespół dołożył od siebie, dużo z tego, co dołożył Marcin i na koniec dużo z tego, co postanowił Wojtek. Jednym słowem, przyniosłam piosenki, a zespół wzmocniony pomysłowością Łukaszka Matuszyka i producenta Marcina Pospieszalskiego oraz uchem Wojtka Przybylskiego zrobił kawał wspaniałej muzyki. Zespół, czyli cudowna, niezastąpiona sekcja - Paweł"Muzzy" Mikosz - twórca grooviących basów w stylu vintage, Przemek Pacan - równie skutecznie przemyślane vintage bębny, Łukasz Matuszyk - mistrz akordeonu, grający również na instrumentach klawiszowych - twórca wielu pomysłowości w tej muzyczce oraz Darek Bafeltowski - na wszelkich klimatycznych gitarach: akustycznych, elektrycznych oraz na mandolinie i banjo.

To jest twór nazwany Żoną Lota, bo -nie-za-bardzo pokorny. Do tego kilku przyjaciół, którzy zagrali z Żoną Lota : Marcin Pospieszalski, który jak wiadomo, może zagrać na wszystkim, tutaj na skrzypcach i na cymbałach rzeszowskich i jako producent,Thomas Sanchez niezastąpiony w klimatach przeszkadzajkowych, Jasiu Gałach skrzypek niepokorny, właściciel elektryzujących dźwięków w wielu momentach, Dawid Kostrzewa - potęga waltorni w "Lorca jest snem" no i oczywiście Kwartet Smyczkowy.

Nie mogę jakoś dołączyć do nurtu radosnej konsumpcji, pełnej podrygiwania w takt cudownych rytmów ymc,ymc, gdzie pokłony bije się pełnemu portfelowi. Nie przemawiają do mnie słowa trendy ani jazzy. Nie lansuję się zbytnio, więc płyta nie jest lanserska. Nie jest też pewnie trendy i nie nabije nam "kabzy", i w związku z tym nie będziemy obrzydliwie bogaci. Nie jest to istotne, bo mieliśmy kupę frajdy pracując nad nią. Żyjemy w wolnym kraju i mogę sobie pozwolić na swobodną wypowiedź, dlatego płyta jest właśnie taka. Jest to 12 różnych opowieści, stąd i muzyka jest różna. Ryzykuję. Może to jakaś wada i skaza, że nie chcę się zamykać w szufladkach z nazwami. Mam nadzieję, że dla kilku osób nie będzie to miało wielkiego znaczenia. Ważne, aby wibracje były pozytywne!
Czego sobie i wszystkim życzę.
Martyna Jakubowicz

Dźwięki są autorstwa wszystkich muzyków przy czym:
Aranżacje do piosenek : Pan Kasa, Lorca jest snem, Handel słowami, Mam dary boże, Nie tylko ja jedna, Anty-kolęda są dziełem Łukasza Matuszyka
Aranżacja do piosenki : Co znaczy osobno, jest dziełem Marcina Pospieszalskiego
Niech płonie powstała na bazie basu Muzzy'ego, a Śpiewam, lecz brak mi słów na bazie gitary Marka Popówa "Stinga"
Pozostałe piosenki : Li Bai, Ten wieczór spędzę w domu i Awram,ojciec twój powstały na próbach i są dziełem wszystkich muzyków.
Producent muzyczny : Marcin Pospieszalski
Produkcja nagrań i mastering : Wojciech Przybylski


Management : Art Management Grażyna Górka - Dudek
Nagrań dokonano w RecPublica Studios w Lubrzy (maj-czerwiec 2010) oraz w Studio M1 im.Agnieszki Osieckiej (lipiec-sierpień 2010)

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!