szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

Pieprz i Wanilia vol. 5

VA


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-09-28
 • Wytwórnia: STX Records/EMI
 • Dystrybutor: EMI Music
 • Ocena ogólna:

  3.6 /5
  [5 głosów]

  Oceń:


Ta kultowa seria, stworzona przez Stanisława Trzcińskiego, już od ponad 6 lat serwuje słuchaczom zaskakujące brzmienia muzyczne z całego świata. Na piątej części będzie, tradycyjnie dla serii, bardzo klimatycznie, zaskakująco i różnorodnie.


Na podwójnym albumie nie zabraknie ważnych i znanych zespołów. Wśród nich znajdują się m.in. Thievery Corporation, Beirut, Natacha Atlas, Caravan Palace, Dead Can Dance, Natalie Cole, Incognito czy James Brown.

Pieprz i Wanilia vol. 5 - The Best of Lounge Music to muzyczna wyprawa po wielu gatunkach muzyki z najbardziej odległych zakątków całego globu. Na dwóch płytach oprócz utworów w pełni egzotycznych znajdują się również takie wielkie przeboje jak: Papa Was a Rolling Stone, Smells Like Teen Spirit, Strawberry Fields Forever, La Bamba, If I Ever Loose My Faith In You czy It’s a Man`s World w zaskakujących aranżacjach. Tym razem muzyczną podróż rozpoczyna Natalie Cole, a kończy seria hinduskich przebojów gatunku zwanego bhangra oraz azjatycki chill out. W środku zaś znajdują się wszelkie smaki muzyczne, choćby arabskie, afrykańskie czy latynoskie. Album Pieprz i Wanilia vol. 5 wydawany przez STX Records (Grupa STX JAMBOREE) wspólnie z EMI Music Poland to ponad 160 minut muzyki z pograniczna soulu, nu jazzu i chill outu z domieszką rozmaitych etnicznych brzmień. Seria doczekała się już dwóch złotych płyt. Najnowsza piąta edycja z racji dwóch lat przerwy na rynku, ma szansę na wielki sukces sprzedażowy.

Stanisław Trzciński, autor i pomysłodawca serii Pieprz i Wanilia mówi: Ogromnie cieszy mnie, że dzięki tej serii mogłem połączyć swoje dwie największe pasje – muzykę i podróże. Owocem tego zamiłowania jest właśnie Pieprz i Wanilia. Zawsze zaskakiwało mnie, a zarazem cieszyło, że seria ta to najlepiej sprzedające się kompilacje w naszym katalogu. W tym roku, po dłuższej przerwie, to rzeczywiście może być muzyczne tsunami nad Wisłą! Znowu oddaję w ręce wielbicieli muzyki świata kolejną porcję znakomitych utworów. Ale jakich! Wyszukałem brzmienia z najbardziej odległych zakątków globu w szlachetnych, energetycznych oraz nastrojowych aranżacjach. Mam nadzieję, że znowu uda nam się zaskoczyć fanów serii różnorodnością prezentowanej muzyki. Tegoroczną muzyczną podróż zaczynamy od europejskich i amerykańskich klasyków, z przystankami na gorącej Kubie, w Meksyku, w płomiennej Hiszpanii i egzotycznym Dalekim Wschodzie. Brzemienia hinduskie, arabskie, afrykańskie to tematy których nie może zabraknąć na kolejnej części jednej z najbardziej popularnych kompilacji z muzyką lounge w Polsce. Trzciński dodaje: To czym charakteryzują się płyty z serii Pieprz i Wanilia to różnorodność i interesujący repertuar, co doceniają wierni fani wydawanych przez nas krążków. Dzięki fanom naszej serii druga i trzecia część Pieprzu i Wanilii osiągnęła status Złotej Płyty.

Piąta część kompilacji Pieprz i Wanilia pojawi się na rynku 28 września i tradycyjnie wydana zostanie w ekskluzywnym opakowaniu Digipack 2CD De Luxe Edition.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!