szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Radio Retro

incarNations


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-09-14
 • Wytwórnia: Kayax
 • Gatunki: AlternatywnaPop
 • Ocena ogólna:

  4.65 /5
  [17 głosów]

  Oceń:


"Radio Retro" - to hołd złożony, nie tak znowu odległym, złotym czasom polskiej piosenki. Czasom, gdy w piosence ważna była zarówno muzyka jak i tekst oraz interpretacja. Dobra muzyka nie uznawała granic - lampowe radia niosły w świat dźwięki, które nie znały edycji, cyfrowej obróbki i innych tanich sztuczek.


Królowała prostota, smak i elegancja. O przebojowości i popularności utworu decydowała melodia, dobry tekst i świetne wykonanie. Niby to oczywiste, a jednak jakże trudne a przede wszystkim aktualnie niespotykane... Gitara, pianino, kontrabas, perkusja, saksofon i piękny głos. Wtedy wystarczyło, może wystarczy i dziś?

Album zawiera autorskie kompozycje Wojtka. Maja jest lauraetką wyróżnienia 31 Festiwalu Piosenki Aktorskiej. Autorem większości tekstów zawartych na płycie jest wspomniany wcześniej klasyk pióra - Bogdan Loebl - znany choćby z kultowej już dziś współpracy z zespołami Tadeusza Nalepy czy Stana Borysa, autor takich utworów jak: "Kiedy byłem małym chłopcem" czy legendarnej "Anny". Muzycznie dużo tutaj nawiązań do bluesa folku, gipsy swingu, reggae, soulu czy jazzu. To, co usłyszymy na płycie to efekt zaledwie dwóch sesji nagraniowych! Akustyczne utwory w połączeniu z charyzmatycznym głosem Mai stwarzają niezwykły klimat. „Radio Retro“ to efekt ogromnej pasji jego twórców, silnej potrzeby muzykowania i obcowania z muzyką. Album niezwykły, zaskakujący I czarujący. Do udziału w nagraniach „Radio Retro” Maja i Wojtek zaprosili swoisty "dream team" - młodych polskich muzyków - Pawła Mazurczaka, Janka Smoczyńskiego, Huberta Zemlera - znanych ze współpracy z całą plejadą rodzimych artystów.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Rocznik 1958 [2011-01-30 19:15]

Radio Retro
Jestem urzeczona muzyką, tekstem i głosem ....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jerzy [2010-12-23 21:48]

coś dla smakoszy
nareszcie kawał dobrej muzy

odpowiedz