szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

No Boundaries

Alexander Rybak


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-08-27
 • Premiera w Polsce: 2010-08-27
 • Wytwórnia: Magic Records
 • Dystrybutor: Universal Music Polska
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  4.03 /5
  [29 głosów]

  Oceń:


Drugi album Alexandra Rybaka. Producentem płyty jest Amir Aly, z którym muzyk pracował przy poprzednim krążku - „Farytales” (przy piosenkach „Roll With The Wind” i „Funny Little World”).


Nad płytą zaczęli pracować w listopadzie ubiegłego roku w studio Amira w Malme, Alexander sam zaaranżował wszystkie utwory. Muzykowi towarzyszą na niej trzy skrzypaczki: Moa Meinich, Maria Slyngstad i Katherine Hvinden Hals z którymi studiował w Barrat Institute Of Music. Będą one towarzyszyć Alexandrowi podczas trasy koncertowej. Każdej z nich poświęcona jest jedna piosenka z albumu. „Oah”, wybrana na pierwszy pierwszy singiel, to dedykacja dla Moa.

Pochodzący z Norwegii Alexander Rybak to utalentowany wokalista, twórca piosenek, kompozytor, skrzypek, pianista i aranżer. W 2009 roku odniósł wielki sukces wygrywając piosenką „Fairytale” konkurs Eurowizji. Alexander urodził się 13 maja 1986 roku w Mińsku na Białorusi. Jego rodzice są muzykami o klasycznym wykształceniu – mama gra na skrzypcach, ojciec jest pianistą. Gdy miał cztery lata rodzina Alexandra wyemigrowała do Norwegii, osiedlając się w Nesodden, położonego blisko stolicy Norwegii. Jako dziesięciolatek Alexander rozpoczął naukę w Barrat Institute Of Music w Oslo. W 2004 roku otrzymał nagrodę Anders Jahre Culture Prize, a pięć lat później - Melodi Grand Prix. Dyrektor jednego z największych teatrów norweskich obsadził Alexandra w „Skrzypku na dachu”. Jego gra w przedstawieniu zebrała entuzjastyczne recenzje i zdobyła mu nagrodę Heddy – najwyższej, jaka może osiągnąć aktor w tym kraju. W maju 2009 roku reprezentował Norwegię w finale 54. Konkursu Piosenki Eurowizji w Moskwie. Piosenka „Fairytale” zapewniła mu zwycięstwo 387 punktami, co ustanowiło nowy rekord (poprzedni ustanowiony został przez grupę Lordi w 2006 roku z 292 punktami) i osiągając o 169 punktów więcej od zajmującego drugie miejsce, reprezentanta Islandii.

Wydana na singlu piosenka odniosła wielki sukces, dochodząc do szczytu list przebojów w wielu krajach (w Belgii, Danii, Grecji, Islandii, Norwegii, Szwecji i Rosji do miejsca pierwszego, w Irlandii, Finlandii i Holandii do miejsca drugiego, a w ciągu kilku tygodni jego występ na Eurowizji obejrzało na You Tube ponad 10 milionów osób).

Debiutancki album „Fairytales” ukazał się w sierpniu 2009 roku i został wydany w ponad 25 europejskich krajach. W ciągu dwóch miesięcy od premiery osiągnął w Norwegii status potrójnej platynę, w Polsce album pokrył się złotem.

Od tego czasu Alexander Rybak zagrał ponad 100 koncertów w całej Europie, w Japonii i USA, oraz pojawił się w programach telewizyjnych w wielu europejskich krajach (między innymi w Polsce) oraz na koncercie z okazji rozdania Nagród Nobla (w Szwecji) i w Finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2010.

Na początku roku 2010 otrzymał nagrodę Norweskiej Grammy w kategorii „Wykonawca roku”.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Krismat [2013-08-17 18:39]

Boze jakis Aniol z Nieba

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Megda77 [2010-09-04 17:29]

Fan klub
Zapomnieliscie dodac ze Alexander posiada wspanialy fan klub zwany Mafia Rybacza( Polish Rybak`s Mafia) www.alexanderrybak.socjum.pl . A po za tym koncert Nobla odbyl sie w Oslo w Norwegii! Radze sie lepiej przygotowywac do pisania artykulu! Po za tym dziekuje za wzmianke o tej plycie. Dziekuje .

odpowiedz