szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Iwona Węgrowska

Iwona Węgrowska


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2008-11-28
 • Dystrybutor: EMI
 • Gatunki: Blues/JazzPopRock
 • Ocena ogólna:

  4.06 /5
  [32 głosów]

  Oceń:


Cała Polska poznała i pokochała jej głos w piosence „Pokonaj Siebie” zaśpiewanej w duecie z Piotrem Kupichą z zespołu FEEL. Po prawie czterech latach milczenia powróciła na rynek, w wielkim stylu, jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek . Zupełnie zmieniona, jakby dojrzalsza, poważniej myśląca o życiu, wraca z nowym materiałem, nad którym pracowała przez ostatnie dwa lata .Cała Polska poznała i pokochała jej głos w piosence „Pokonaj Siebie” zaśpiewanej w duecie z Piotrem Kupichą z zespołu FEEL

Po prawie czterech latach milczenia powróciła na rynek, w wielkim stylu, jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek . Zupełnie zmieniona, jakby dojrzalsza, poważniej myśląca o życiu, wraca z nowym materiałem, nad którym pracowała przez ostatnie dwa lata .

Obecnie Iwona jest w trakcie kończenia prac nad swoja solową płytą. Singiel ja zwiastujący / pt."4 lata"/ pojawi się w rozgłośniach 27 października.

Na płycie będą przeważały romantyczne ballady, ale nie zabraknie też energicznych kawałków. Znajdą się na niej kompozycje uznanych polskich i światowych producentów, m.in. jednego z najbardziej znanych węgierskich producentów Viktora Rakonczai, który w 2006 roku w ogólnoeuropejskim konkursie Europian Golden Artist Awards, został uznany kompozytorem roku.

Znajda się tam również kompozycje angielskich autorów : Gary Clarke, Martin Brammer, którzy wcześniej tworzyli m.in. dla Natalie Imbruglia, James Morrison, Gareth Gates, Rachel Stevens, Emma Bunton.

Kilka piosenek skomponowała Patrycja Kosiarkiewicz, która napisała m.in. wspólny przebój Iwony i zespołu FEEL pt. „Pokonaj Siebie”.

Iwona, nie jest typową debiutantką, jest kojarzona w środowisku, i doceniana zarówno przez krytyków, media jak i fanów. Próbowała już swoich sił w kilku zespołach, jednak nigdy nie miała możliwości śpiewania muzyki, którą czuje, która wypływa z jej serca, dlatego właśnie zdecydowała się na karierę solową. Pisano o niej m.in.

„Czterooktawowy głos w polskim pop-rocku to wielka rzadkość. A takim właśnie głosem dysponuje wokalistka Iwona Węgrowska... Może się ona stać na polskiej scenie rozrywkowej tym, kim na światowej scenie operowej jest Rosjanka Anna Netrebko. Obie dysponują świetnymi możliwościami głosowymi i nieprzeciętną urodą... Węgrowska śpiewa liryczne ballady, ale potrafi też uderzyć tak mocnym głosem, że mogła by rywalizować z bohaterem „Blaszanego bębenka ” Guntera Grassa, który głosem wybijał szyby w oknach...” – „Wprost” 22.08.2004

„Świetny głos, świetny wygląd i chwytliwe popowe piosenki – wokalistka, Iwona Węgrowska ma to wszystko!” – „Gala” 06.09.2004

„Szkoda by było zmarnować taki talent wokalny! Nie mamy ich zbyt wiele, szczególnie w tego rodzaju muzyce, której dobrze słucha się i przy goleniu, i w samochodzie, i we dwoje, wieczorem” – „Kurier" 27.08.2004

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~Dudek [2013-01-19 12:50]

Maciora i nic więcej. Pieprzą się za kasę a potem nic nie wiedzą i zaprzeczają. Nie wiem komu i dlaczego podoba się jej śpiew. MNIE NIE. A z ustami to już nawet przegoniła naszą Hymnarkę i z gęby zrobiła sobie dwa koła rowerowe na dętkach - OHYDA.

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~zygaraf [2010-02-11 07:39]

uwieziona
narescie mamy cos na eurowizje 2010r popieram daje ++++

odpowiedz