szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Oktawia Kawęcka

Oktawia Kawęcka

Oktawia Kawęcka


  • Ocena ogólna:

    3.67 /5
    [3 głosów]

    Oceń:


25 października 2008 światło dziennie ujrzała debiutancka anglojęzyczna płyta Oktawii Kawęckiej, laureatki wielu konkursów jazzowych. Jej nowatorskie aranżacje uwrażliwiają na muzykę polskich twórców, którzy dzięki swoim osiągnięciom wpłynęli na rozwój kultury na świecie.25 października 2008 światło dziennie ujrzała debiutancka anglojęzyczna płyta Oktawii Kawęckiej, laureatki wielu konkursów jazzowych. Jej nowatorskie aranżacje uwrażliwiają na muzykę polskich twórców, którzy dzięki swoim osiągnięciom wpłynęli na rozwój kultury na świecie.

Album, oprócz autorskich kompozycji, zawiera m.in. utwory Stanisława Moniuszki, znanego na całym świecie muzyka jazzowego Michała Urbaniaka, Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Płytę promuje utwór „Leave my sorrow behind”, autorstwa Michała Urbaniaka oraz Candelarii Saenz Valiente.

Oktawia Kawęcka jako jedna z pierwszych w kraju podjęła się nagrania dwóch kompozycji mało znanego w naszym kraju wybitnego kompozytora Bronisława Kappera, zdobywcy nagrody Oscara za muzykę do musicalu Lili w 1953 roku.

Swoją debiutancką płytą, Oktawia prezentuje kunszt oraz profesjonalizm młodego pokolenia polskich muzyków jazzowych. Jest wykształconym muzykiem, studentką Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie. Od najmłodszych lat występowała na scenie, zdobywając wiele nagród na festiwalach krajowych oraz międzynarodowych.

Utalentowana Oktawia nie tylko aranżuje i śpiewa własne kompozycje, ale także gra na flecie poprzecznym, prowadzi własny zespół. Współpracowała m.in. z Bogdanem Hołownią, a także Michałem Urbaniakiem, który skomponował muzykę do "Leave my sorrow behind", utworu promującego płytę. Utwory z debiutanckiego albumu Oktawii wykonane są w języku angielskim, z myślą o koneserach jazzu na całym świecie.

Debiut Oktawii jest nowym etapem w rozwoju muzyki jazzowej młodego pokolenia. Oktawia ma nadzieję nadać temu gatunkowi nowy blask na scenie muzycznej i zainteresować interpretacją swoich piosenek nie tylko polską, ale również międzynarodową publiczność.

Oktawia jest profesjonalistką w każdym calu - jako wokalistka, flecistka, aranżerka, a nawet tancerka. Prawdziwe dziecko estrady! Choć znamy ją z Filharmonii, gdzie przez 3 lata grywała z młodą czołówką polskiego jazzu... ale tak naprawdę te - muzyczne fantazje Oktawii dopiero zakwitną! Już wkrótce ukaże się album, gdzie manifestuje na swój sposób nostalgie do naszej muzycznej klasyki zarówno z czasów romantyzmu, jak i jazzu, z ekranu kina i z telewizji. Sięga po finezyjne piosenki Starszych Panów i to nie tylko z kabaretu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, ale także zapomnianego Bronisława Kappera z Hollywood i Broadwayu (...)
Włodzimierz Kleszcz (Polskie Radio)  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!