szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

All Together Now (DVD)

All Together Now (DVD)

The Beatles


 • Data wydania: 2008-10-20
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [3 głosów]

  Oceń:


Wyjątkowy film dokumentalny na DVD „All Together Now” premiera 20 października! Wydawnictwo odsłania kulisy powstania imponującej produkcji scenicznej LOVE z muzyką The Beatles.

Wyjątkowy film dokumentalny na DVD „All Together Now” premiera 20 października! Wydawnictwo odsłania kulisy powstania imponującej produkcji scenicznej LOVE z muzyką The Beatles.

‘Film „All Together Now” oczarował widzów !’
- magazyn VARIETY

Dokument „All Together Now” został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która miała okazję podziwiać go na festiwalach filmowych w Ameryce Północnej, w tym m.in. na renomowanym festiwalu Amerykańskiego Instytutu Kinematografii Silverdocs w Waszyngtonie.

Gazeta Washington Post zauważyła wtedy, że film „All Together Now”, według jej recenzentów, „sięga do samego serca widowiska LOVE”. Magazyn Rolling Stone nie szczędził zaś pochwał pod adresem porywającego stylu wizualnego filmu oraz "wielu wnikliwych wywiadów" w nim zawartych.

Pokazy „All Together Now” zostały odebrane równie pozytywnie na festiwalu Cinevegas w Las Vegas.

Film dokumentalny „All Together Now” opowiada historię unikalnej współpracy między Beatlesami a Cirque du Soleil, która w 2006. roku zaowocowała stworzeniem imponującego widowiska scenicznego LOVE. „All Together Now” wiernie opisuje proces powstawania projektu LOVE, który narodził się z przyjaźni pomiędzy Georgem Harrisonem i założycielem Cirque du Soleil, Guyem Laliberte. George zauważył, że wyjątkowe pomysły Cirque du Soleil oraz muzykę Beatlesów można z powodzeniem połączyć w coś kompletnie nowego i oryginalnego.

Reżyser filmu, Adrian Wills, spędził wiele dni podróżując pomiędzy Londynem, Montrealem oraz Las Vegas, nagrywając pierwsze spotkania Cirque du Soleil z zespołami kreatywnymi Apple Corps Ltd. Na „All Together Now” zobaczymy między innymi Sir Paula McCartneya, Ringo Starra, Yoko Ono Lennon i Oliwię Harrisom dyskutujących o nietuzinkowych sposobach zaprezentowania muzyki Beatlesów.

Wszystkie wczesne etapy tworzenia projektu LOVE zostały uwiecznione na taśmie wideo. Nagrano również pierwsze próby w teatrze Mirage Hotel w Las Vegas, który później został całkowicie przebudowany. Zainstalowano w nim jedyny w swoim rodzaju system nagłośnienia i złożoną, okrągłą scenę - tylko po to, aby można było wystawić w nim przedstawienie LOVE.

Reżyserowie muzyczni spektaklu, Sir George i Giles Martin nie odstępowali zespołu kreatywnego Cirque du Soleil na krok, a także blisko współpracowali z aktorami i ekipą zakulisową.

Oprócz ról w głównym filmie „All Together Now”, George i Giles Martin, wspólnie z inżynierem Paulem Hicksem, pojawiają się również w dokumencie „Changing the Music” - zakulisowym spojrzeniu z fascynującą głębią ukazującym jak powstawała muzyka LOVE i z jakimi wyzwaniami wszyscy musieli się zmierzyć.

DVD „All Together Now” wraz z dodatkami zapewnia wgląd w kreatywne umiejętności oraz w pasję, jaką włożono w zrobienie prekursorskiego projektu LOVE.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!