szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

You Name It

Orange the Juice


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2008-05-20
 • Wytwórnia: ARS Mundi
 • Gatunki: AlternatywnaRock
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [5 głosów]

  Oceń:


Zespół Orange the Juice podpisał kontrakt fonograficzny z warszawską wytwórnią ARS Mundi znaną z publikacji płyt m.in. Lao Che, Partia, Oranżada, czy Armia. Debiut płytowy grupy zatytułowany "You Name It" ukazał się na rynku polskim wiosną 2008 roku.


Debiutancki materiał Orange the Juice powstawał w olsztyńskim Studio X wraz z Szymonem Czechem, jako realizatorem dźwięku. Płytę poddano finalnemu masteringowi w Elephant Studio, należącym także do Szymona Czecha.

Niestety z przyczyn technicznych premierę płyty przesunięto na 20 czerwca 2008 roku. Zespół w międzyczasie wybrał osobę odpowiedzialną za projekt oprawy graficznej krążka.

Okładkę na debiutancki album zespołu oraz pełną kreację graficzną płyty przygotował Adam Chyliński z TOFU Studio. Chyliński jest absolwentem wydziałów malarstwa i grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ten malarz i realizator filmowy jest autorem szeregu projektów, które były prezentowane i nagradzane na krajowych festiwalach poświęconych sztuce. We wszystkich swoich realizacjach projektowych stara się łączyć niebanalną kreację graficzną z prostotą komunikacyjną.

Przypomnijmy iż Orange the Juice to stalowowolski sekstet uprawiający szeroko pojętego alternatywnego rocka. Ich muzyczny eklektyzm dostrzeżono na wielu krajowych przeglądach muzycznych, nagradzając zespół wielokrotnie. Grupa w tym roku podpisała swój pierwszy kontrakt fonograficzny z wytwórnią ARS MUNDI. Została także zaproszona na tegoroczny węgierski SZIGET Festiwal odbywający się corocznie w Budapeszcie.

Kilku fragmentów muzyki z nadchodzącego krążka Orange the Juice można posłuchać na oficjalnym profilu myspace zespołu: http://www.myspace.com/orangethejuice

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!