szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Greatest Hits

Morrissey


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2008-12-31
 • Dystrybutor: Universal Music Polska
 • Gatunki: AlternatywnaRock
 • Czas: 41
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [1 głosów]

  Oceń:


Morrissey to jeden z niewielu artystów, których bez wątpienia można określić mianem legendy. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się jeszcze w latach siedemdziesiątych, kiedy wraz ze znanym z grupy The Cult gitarzystą Billy’m Duffy’m współtworzył formację The Nosebleeders. Nieco później, razem z Duffym, zasilił szeregi punkowej załogi Sloughter And The Dogs.Morrissey to jeden z niewielu artystów, których bez wątpienia można określić mianem legendy. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się jeszcze w latach siedemdziesiątych, kiedy wraz ze znanym z grupy The Cult gitarzystą Billy’m Duffy’m współtworzył formację The Nosebleeders. Nieco później, razem z Duffym, zasilił szeregi punkowej załogi Sloughter And The Dogs.

Po chwilowym rozczarowaniu muzyką i przemysłem fonograficznym, napisał i opublikował dwie książki, „The New York Dolls” i „James Dean Is Not Dead” (trzecią: „Exit Smiling”, także napisaną w owym okresie, wydano dopiero w 1998 roku). Przełomem okazało się spotkanie z Johnnym Marrem, gitarzystą i kompozytorem, z którym wspólnie założyli kultową formację The Smiths. Obok The Cure, Joy Division i Bauhasus to właśnie ten zespół miał największy wpływ na niezależną, brytyjską muzykę rockową w latach osiemdziesiątych.

The Smiths rozpadli się w roku 1987, a Morrissey wraz z wydaniem albumu „Viva Hate”, rozpoczął karierę solową. Do roku 1997 nagrywał i koncertował niemal bez przerwy, nastepnie po siedmioletniej przerwie powrócił w 2004 z rewelacyjnym albumem „You Are The Quarry”, a następnie, wydanym w 2006 „Ringleader Of The Tormentors”. Tym ostatnim albumem zakończył współpracę z Sanctuary Records i wraz z początkiem roku 2008 rozpoczął działalność w ramach nowego kontraktu w wytwórni Decca. Ta kojarzona raczej z muzyką poważną firma, wydaje właśnie podsumowujący dotychczasową solową karierę Morriseya, album „Greatest Hits”.

Oczywiście nie zabrakło na nim hitów, takich jak „First of the Gang to Die”, „Irish Blood, English Heart”, „Everyday Is Like Sunday”, “Suedehead”, “The Last of the Famous International Playboys” czy “I Have Forgiven Jesus”. Obok dobrze znanych kompozycji, na płycie pojawiają się także dwa utwory premierowe “That's How People Grow Up” i “All You Need Is Me”. Album z wyborem najlepszych utworów Morrisseya, to równocześnie zapowiedź całkowicie premierowego albumu wokalisty, który pojawi się pod koniec roku 2008, także w katalogu Decca. Dla wszystkich fanów artysty, to będzie wyjątkowo dobry rok!

Album w wersji Limited Edition zawiera wersje utworów zarejestrowane podczas koncertu Live at the Hollywood Bowl

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!