szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Liverpool 8

Ringo Starr


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2008-01-14
 • Dystrybutor: EMI Music
 • Gatunki: Rock
 • Czas: 39
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [2 głosów]

  Oceń:


"Liverpool 8" będzie pierwszym od 1974 roku solowym albumem Ringo, wydanym pod skrzydłami wytwórni Capitol. 14 stycznia 2008 ukaże się płyta Ringo Starra "Liverpool 8", pierwszy album artysty dla wytwórni Capitol/EMI od "Goodnight Vienna" z 1974 roku.

"Liverpool 8" będzie pierwszym od 1974 roku solowym albumem Ringo, wydanym pod skrzydłami wytwórni Capitol.

14 stycznia 2008 ukaże się płyta Ringo Starra "Liverpool 8", pierwszy album artysty dla wytwórni Capitol/EMI od "Goodnight Vienna" z 1974 roku.

"Liverpool 8" będzie dostępne na całym świecie w formie płyty kompaktowej oraz pliku do pobrania. Nową płytę będzie promował koncert w rodzinnym mieście Starra, zaplanowany na 12 stycznia jako inauguracja akcji "Liverpool stolicą kultury 2008".

Tytuł albumu i pierwszego singla "Liverpool 8" to "nazwa dzielnicy miasta, w której się wychowałem," wyjaśnia Ringo.

"Na pomysł piosenki wpadł właściwie Dave Stewart i tak powstał autobiograficzny mini-dziennik podróży. 'I was a sailor first... Liverpool I left you' (Byłem kiedyś żeglarzem, ale opuściłem cię Liverpoolu) bo tak właśnie było, 'but I never let you down,' (ale nigdy cię nie zawiodłem), co też jest prawdą."

Chociaż Starr i Stewart znają się od lat, była to ich pierwsza współpraca muzyczna. Najpierw Dave poprosił Ringo o nagranie perkusji w piosence, którą skomponował z Georgem Harrisonem.

"Po sesji nagraniowej poprosiłem Dave'a by nagrał gitary na mój album, który tworzyłem z Markiem Hudsonem w jego studio w Los Angeles. Gdy współpraca z Markiem dobiegła końca, produkcją płyty zajął się Dave," opowiada Starr.

Z typowym dla siebie humorem dodaje: "Dlatego we wkładce płyty napisano: Produkcja - Ringo Starr i Mark Hudson, Dopieszczenie - Ringo Starr i Dave Stewart."

Współautorem wszystkich 12 nowych kompozycji na "Liverpool 8" jest Starr. Płytę nagrano w Anglii i Kalifornii.

"Komponowanie utworów zawsze wyglądało tak samo", wyjaśnia Ringo, "ta sama grupa facetów siadała razem i pisała o tym, co się dzieje dokoła." Grupę tę tworzyli (w porządku alfabetycznym): Gary Burr, Steve Dudas, Mark Hudson, Sean Hurley, Zac Rae i Dave Stewart.

Od początku swojej kariery z The Beatles w latach 60-tych, Ringo Starr pozostaje jedną z najjaśniejszych gwiazd na światowym firmamencie muzycznym. Ringo cieszy się też udaną i aktywną karierą solową jako wokalista, perkusista, muzyk współpracujący z innymi artystami oraz aktor. Czerpiący inspiracje z tradycyjnego bluesa, soulu, country, honky-tonk i rock and rolla, Starr niezmiennie odgrywa ważną rolę we współczesnym świecie muzycznym. Jego ostatni album studyjny "Choose Love" ukazał się w 2005 roku.

Ringo mówi, że wraz z upływem czasu jego muzyka coraz lepiej oddaje jego osobowość. Potwierdzają to piosenki z "Liverpool 8". Szczerość, humor i usposobienie Starra przebijają przez tekst każdej kompozycji; I always followed my heart and I never missed a beat (Zawsze słuchałem głosu serca i nie przegapiłem ni jednego uderzenia). Pokój i miłość wyznaczają rytm życia Ringo Starra, a "Liverpool 8" niesie ten uniwersalny przekaz w każdym z dwunastu utworów, pełnych radości, refleksji, ciekawych spostrzeżeń i mądrości cieszącej się sławą i uwielbieniem na całym świecie muzycznej legendy znanej po prostu jako Ringo.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!