szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Terroromans

Muchy


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2007-11-19
 • Wytwórnia: Polskie Radio
 • Gatunki: RockPop
 • Czas: 42:46
 • Ocena ogólna:

  4.83 /5
  [6 głosów]

  Oceń:


Debiutancki album formacji Muchy. "Terroromans" uznany został za płytę roku m.in. przez słuchaczy Trójki i przez magazyn muzyczny "Pulp".


- Przebojowy materiał grupy, talent do pisania chwytliwych piosenek z poetyckimi tekstami, czerpanie z najlepszej rockandrollowej tradycji i żywiołowe koncerty zespołu przemawiają, aby sięgnąć po longplay wydany nakładem Polskiego Radia - zachęcał wydawca.

Na płytę trafiły utwory z demo "Galanteria", czyli "Galanteria" i "Górny taras", a także znane z kompilacji "Offensywa 1" i "Offensywa 2" piosenki "21 dni" i "Miasto doznań".

- Wszystko to, co proponują Muchy, gdzieś już kiedyś było - recenzował Marek Świrkowicz z "Teraz Rocka". - Można by wymieniać The Cure, The Smiths, Modest Mouse, Interpol, The Killers, a nawet naszą Republikę. Stąd sobie wezmą jakąś zagrywkę, stamtąd jakiś patent rytmiczny, a jeszcze skądinąd pomysł na aranżację czy brzmienie instrumentów. Trzeba jednak przyznać, że Muchy łączą te wpływy umiejętnie i z dużą klasą, a pod względem melodyjności i przebojowości wygrywają w przedbiegach z większością krajowej konkurencji. Praktycznie każdy kawałek to mały indie-hit: od znakomitych, cure'owo-dance- punkowych "Wyścigów" przez bezczelnie melodyjną "Fototapetę" (z refrenem bardzo w stylu Franza Ferdinanda), nakręcane syntetycznymi brzmieniami "Najważniejszy dzień" i "Miasto doznań", aż po bardzo "republikańskie" Pięć po wpół".

Do numeru "Najważniejszy dzień" powstał teledysk. Za reżyserię odpowiadał Krzysztof Ostrowski z grupy Cool Kids Of Death.

W sierpniu 2011 roku ukazała się reedycja "Terroromansu". Wznowienie poszerzone zostało o dodatkowe nagrania. Podstawową wersję wzbogacona o niepublikowane wcześniej wersje demo nagrań "21 dni", "Brudny Śnieg", "Terroromans" i "Najważniejszy dzień" oraz anglojęzyczny utwór "Big City Girl". Ostatnia z piosenek to balladowa impresja zarejestrowana w jednym podejściu w walentynki 2006 roku w mieszkaniu wokalisty, Michała Wiraszko.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!