szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Out

Agressiva 69


  • Ocena ogólna:

    4.5 /5
    [2 głosów]

    Oceń:


W rok po płycie „In” opublikowanej przez zespół Agressiva 69, otrzymujemy jej rewers – dwupłytowy album zatytułowany „Out”, a zawierający w większości zestaw remiksów nagrań formacji dokonanych przez czołówkę polskich producentówPierwszy z krążków zawiera prawie 80 minut muzyki rozłożonej na piętnaście nagrań. Układają się one w barwną panoramę współczesnej elektroniki, wpisującej rockowe bądź, co bądź kompozycje Agressivy 69 w różne odmiany „nowych brzmień”. Jest tu więc miejsce na taneczne techno („Nie widać końca – Efectvol Mix”), hipnotyczny trance („Ostry jak nóż – Datadisk Version 2007”), smolisty trip hop („Dark Side Of The Radio – Echoplex Mix”), masywny dub („In Your Eyes – Husky Remix”), orkiestrową psychodelię („Dark Side Of The Radio – Stealpot Remix”) czy metaliczne IDM („Rzeźnia – CH District Remix”). Zaproszeni do współpracy z Agressivą 69 producenci śmiało poczynają sobie ze źródłowym materiałem – choćby opakowując akustyczną balladę z udziałem Wayne`a Husseya z The Mission „In Your Eyes” w klubową aranżację (remiks Ollecka Bobrova) czy zamieniając energetyczny przebój „Nie widać końca” w laptopowy noise o breakbeatowy podbiciu (remiks Cwisdoma). Nie brak tu również mocniejszych brzmień – bliższych estetyce elektronicznego rocka, kojarzonej od dawna z Agressivą 69. To choćby umieszczone w finale remiksy „Ognia” i „Rzeźni” w wykonaniu Egoista i Blue Hand, a wprowadzające na płytę echa potężnie brzmiącego EBM i industrialu.

Tropy te prowadza do drugiego krążka z zestawu. Znajdują się na nim utwory innych wykonawców zdekonstruowane przez Agressivę 69. Ich dobór wskazuje, że płyta ma pokazywać korzenie formacji – nową falę, new romantic i synth-pop z lat 80. Mamy tu bowiem takie klasyki, jak „Isolation” Joy Division, „Fade To Grey” Visage, „Personal Jesus” Depeche Mode czy „Relax” Frankie Goes To Hollywood. Agressiva 69 traktując oryginały z szacunkiem, odciska na nich jednak swe mocne piętno, wyznaczane jadowitym wokalem, żrącymi gitarami, przestrzennymi klawiszami i industrialnymi bębnami.
Najciekawiej w zestawie tym wypadają covery dwóch nagrań Republiki – „Poranna wiadomość” i „Kombinat”. Pierwsza zamienia się pod dotykiem producentów Agressivy 69 w zabójcze electro w stylu „Are Friends Electric?” Gary`ego Numana i Tubeway Army, a druga – w ekstatyczny breakbeat z metalowymi riffami gitar i lodowatą partią syntezatorów.

Całość uzupełniają cztery niepublikowane utwory zespołu, zgrabnie nowoczesną rytmikę klubową z nowofalowymi klimatami („Ogień”, „Znieczulenie”, „Miasto”, „W stronę dymu”).

(2.47 Records)

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!