szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Muniek

Muniek Staszczyk


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-03-15
 • Wytwórnia: Sony Music Poland
 • Gatunki: RockAlternatywna
 • Czas: 38:00
 • Ocena ogólna:

  4.54 /5
  [67 głosów]

  Oceń:


Nad materiałem wokalista pracował z gitarzystą, kompozytorem i producentem Janem Benedekiem, z którym wcześniej współpracował w ramach T. Love.


Jego zespół uzupełnili perkusista Ułan (na koncertach wymiennie z Budzikiem, grającym na bębnach technicznym T. Love), basista Jacek Szafraniec i klawiszowiec Michał Marecki. Ponadto w dwóch piosenkach wspomogły Muńka wokalistki - Kora ("Njutella Marcella") i Anna Maria Jopek ("Dzieje grzechu").

- Muniek jest dokładnie taki, jakim znamy go z T. Love, tylko być może bardziej dojrzały - czytamy w notce wydawcy. - Mniej cyniczny, z większą wyrozumiałością traktujący bohaterów swoich, jak zwykle do bólu życiowych, tekstów. Usłyszymy więc o samotności w tłumie wielkiego miasta ("Tina"), seksualnych podbojach podtatusiałych królów parkietu ("Stary Boy"), dramatach rodzinnych o kryminalnym drugim dnie ("Kain i Abel"). Utwór "Święty" to z kolei autobiograficzna podróż na PRL-owskie podwórko Muńka w rodzinnej Częstochowie.

- Włożyliśmy w to całe serducho, poświęciliśmy tej płycie dużą część naszego życia i zobaczymy, co teraz się stanie - mówi o swoim solowym krążku Muniek. - A jeśli ludzie płyty nie kupią, albo nie przyjdą na koncert, to chyba deprecha mnie nie złapie i nie popełnię samobója. Długo w tym wszystkim siedzę i wiem, co robię.

Xawery Żuławski, który stał za kamerą kinowej "Wojny polsko-ruskiej", został jednym z reżyserów klipu Muńka Staszczyka. Teledysk, którego głównym twórcą jest żona filmowca, Maria Strzelecka, powstał do piosenki "Święty".

- Płyta jest przyzwoita, dobrze brzmi oraz emanuje szczerą energią - recenzował Lesław Dutkowski. - Czuć, że między autorami - Muńkiem i Janem Benedkiem - panowała dobra chemia i po swarach z dawnych lat pozostało tylko wspomnienie. Chwilami bije z krążka wręcz wiosenna świeżość, radość. Ale Muniek potrafi też być refleksyjny, rozmarzony.

Dzieło ostatecznie pokryło się złotem.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~moja faja [2010-03-19 18:53]

łoj , stascyk stascyk a kiej
ty zmondzejes , hej gożoła..

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lui [2010-03-19 18:51]

już lecę wydac kasę na przyśpiewki
sepleniącego szansonisty z dancingu....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~AGENCJA [2010-03-18 10:18]

CELINE DION NIE ŻYJE
20 min temu telewizja CNN pdoała ,że znana kanadyjska wokalistka Celine Dion zgineła w wyadku smochodowym wracajac do sowjej posiadłości na Florydzie. Nistety nic nie dało sie zrobic !!! W limuzyne wokalkistki wjechal samochód dostawczy od strony gdzie siedziała gwiazda. Mąż wokalistki przebywał w tym czasie w Paryżu składamy wyrazy wspóczucia rodzienie i fanom>

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Neo [2010-02-03 15:22]

Goovniana muzyka
starego piernika...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Jurek [2010-03-16 23:45]

Złośliwe komentarze człowieka bez twarzy.
Złośliwe komentarze człowieka bez twarzy.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jurek [2010-03-15 19:47]

dobra
plyta

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~brake [2010-02-22 16:41]

Muniek jest the best!
jw.

odpowiedz