szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Koniec z dziewczynami

Leszcze


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-02-14
 • Wytwórnia: MTJ
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  3.59 /5
  [29 głosów]

  Oceń:


Po pięciu latach fonograficznego milczenia popularny zespół Leszcze wydaje nową płytę pt. "Koniec z dziewczynami". To taneczna mieszanka wybuchowa, która łączy szalone rockabilly, pop, swing, funk i rocka, a to wszystko w niepowtarzalnej, charakterystycznej dla zespołu, lekko pastiszowej formie.


Na płycie znalazło się w sumie 20 utworów, większość autorstwa członków zespołu. Kilka z nich to muzyczno-kabaretowe przerywniki ukryte pod wspólnym tytułem. Dowcipne, pastiszowe teksty to znak rozpoznawczy Leszczy - tak jest i tym razem. Jednak po czasach kojarzonych z przebojami takimi jak „Ta dziewczyna“ i „Kombinuj dziewczyno“ dziś zespół wymownie obwieszcza, że „Koniec z dziewczynami“.

Trójmiejska formacja to artystyczne zderzenie muzyków jazzowych, klasycznych i rockowych, których jednoczy przesłanie dobrej zabawy. Liderem Leszczy jest z wykształcenia śpiewak operowy i charyzmatyczny showman Maciej Miecznikowski.

To unikalna barwa jego głosu i przewrotne interpretacje sprawiają, że trudno Leszcze pomylić z jakimkolwiek innym zespołem na polskim rynku muzycznym. Niezwykłej szlachetności i lekko oldskulowego charakteru utworom dodaje swingowa sekcja dęta. Zasługą gitarzystów są rockowo-funkowe smaczki. Wszystko to w genialny sposób wymieszał i zadbał o właściwe proporcje znany między innymi ze współpracy z Anną Marią Jopek i Janem A.P. Kaczmarkiem wybitny muzyk jazzowy, producent muzyczny i aranżer Krzysztof Herdzin.

Pierwszy singiel „Weekend“ został zakwalifikowany do Krajowych Eliminacji 55. Konkursu Piosenki Eurowizji OSLO 2010. W związku z tym będzie można go usłyszeć podczas koncertu emitowanego na żywo przez TVP 1, w Walentynki, 14 lutego, dokładnie w dniu premiery płyty "Koniec z dziewczynami".

Patronat medialny objęli: Radio Wawa, Wirtualna Polska, CGM.pl, TVP2, Polska, Trojmiasto.pl.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~misiek z sokolowki [2010-02-22 11:38]

Fajne i lekkie
Dobrze się słucha. Muzyka dla ludzi z poczuciem humoru. Zabawne pastisze. Chętnie tego słucham w pracy

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bajo [2010-02-22 00:50]

ale
ja już mam płytkę, w aucie słucha się zarąbiście:)) uściski dla leszczaków:))przyjedzcie kiedy do zawiercia...

odpowiedz