szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Notoryczni Debiutanci

Muchy


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-03-08
 • Wytwórnia: Sony Music Polska
 • Gatunki: PopRock
 • Ocena ogólna:

  4.5 /5
  [16 głosów]

  Oceń:


Drugi longplay poznańskiej formacji Muchy. Album zadebiutował na 13. miejscu OLiS-u. Sesja odbywała się we wrocławskim studiu Fonoplastykon. Dzieło powstawało pod producenckim okiem Marcina Borsa odpowiedzialnego m.in. za brzmienie ostatnich płyt Kasi Nosowskiej i zespołu Hey.

/>
- Z pewnością podpiszę się pod słowami, że to płyta zdecydowanie bardziej dojrzała - przekonywał wokalista, Michał Wiraszko na łamach "Teraz Rocka". - Zależało nam na tym, by nie była gówniarska, przaśna i kolorowa.

Album, podobnie jak poprzednik, spotkał się raczej z dobrym przyjęciem. W "Dzienniku", "Głosie Wielkopolski" i "Aktiviście" przyznano albumowi maksymalną ocenę. Nieco słabiej ocenili dzieło dziennikarze "Polityki", "Przekroju" czy "Teraz Rocka".

- Nie ma tu irytującej indie-pretensjonalności, są za to ulotne, delikatne kompozycje w rodzaju "Przyzwolitości" czy przemyślane, emanujące naturalną przebojowością kawałki jak "Księgowi i marynarze", "15 minut później" albo świetny "Serdecznie zabronione", którym bliżej do ambitnego gitarowego popu z okolic, powiedzmy, Myslovitz, niż do szczeniackich zabaw młodzieńców w wąskich spodniach i ze stylowymi grzywkami - recenzował Marek Świrkowicz. - Muzykę nadal firmuje cały skład i choć podstawowe inspiracje członków grupy niewiele się zmieniły - wciąż słychać fascynację The Smiths i brzmieniem lat 80. z jednej strony, a gitarową alternatywą spod znaku Modest Mouse z drugiej - pojawiają się elementy wcześniej nieobecne.

Zestaw promował singel "Przesilenie".

Na płycie poza premierowym materiałem, znalazł się także utwór "Kołobrzeg-Świnoujcie" znany z wydanej w 2005 roku demówki "Galanteria".

Album został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii płyta rock oraz do Fryderyka w kategorii "album roku muzyka alternatywna.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!