szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

Złota kolekcja - Pan Maleńczuk

Złota kolekcja - Pan Maleńczuk


 • Data wydania: 2006-11-10
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Gatunki: AlternatywnaRock
 • Ocena ogólna:

  0 /5
  [0 głosów]

  Oceń:


Maciek Maleńczuk. Postać i indywidualność. Ekscentryk i prowokator. Autor i kompozytor. Wokalista i gitarzysta. Tradycyjny bluesman i nowoczesny, alternatywny rockman.

Maciek Maleńczuk. Postać i indywidualność. Ekscentryk i prowokator. Autor i kompozytor. Wokalista i gitarzysta. Tradycyjny bluesman i nowoczesny, alternatywny rockman. A jeszcze – on sam uważa, że przede wszystkim! – poeta (książka „Chamstwo w państwie”). A jeszcze aktor teatralny („Bal u Wolanda”, „Cantigas de Santa Maria”) tudzież filmowy („Małżowina”, „Ono”). A jeszcze połówka duetów z „podmiotami wykonawczymi” tak odmiennymi, jak Voo Voo, Agressiva 69 i Zbigniew Kurtycz. A jeszcze uczestnik wielkich koncertów rocznicowych związanych z dawną (Powstanie Warszawskie) i mniej dawną (powstanie Solidarności, wprowadzenia stanu wojennego) historią Polski oraz gal benefisowych Nicka Cave’a i Tadeusza Nalepy. A jeszcze ktoś piszący dla Krzysztofa Krawczyka. A jeszcze twórca hymnu jego ukochanej Cracovii Kraków. No i to „idolowe” jurorowanie...

Jest w tym wszystkim ciekawość życia i sztuki, jest chęć łamania schematów i eksperymentowania – a nie ma koniunkturalności.

Kolorowy ptak naszej pop-kultury, który nie daje się zamknąć w żadnej klatce.

10 listopada ma premierę płyta ukazująca się w ramach popularnej serii Złota Kolekcja. Udało się zebrać na jednym krążku to co najlepsze z bogatej dyskografii Maćka Maleńczuka. W sumie 19 utworów dokumentujących drogę artystyczną tego Artysty .

Maciek Maleńczuk solo. Maciek Maleńczuk w duecie. Maciek Maleńczuk z Homo Twist. Maciek Maleńczuk z Pudelsami. Niezależnie w jakim układzie czy konfiguracji, zawsze świetnie i ciekawie. Dodatkowym smaczkiem na płycie jest fragment koncertu z okazji 80-lecia Polskiego Radia, podczas którego Pan Maleńczuk wspólnie ze Zbigniewem Kurtyczem wykonali niezapomniany szlagier „Cicha woda”. Niecodzienny duet został entuzjastycznie przyjęty przez opolską publiczność w 2005 roku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!