szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Love

The Beatles


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2006-11-20
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Gatunki: Rock
 • Czas: 1:18:37
 • Ocena ogólna:

  4.86 /5
  [7 głosów]

  Oceń:


„Love” jest pierwszą w historii płytą The Beatles wydaną w formacie 5.1. Płyta stereo zawiera 78 minut muzyki, zaś wersja albumu z dodatkowym krążkiem DVD Audio jest rozszerzona i znajduje się na niej 81 minut muzycznej uczty.

„Love” jest pierwszą w historii płytą The Beatles wydaną w formacie 5.1. Płyta stereo zawiera 78 minut muzyki, zaś wersja albumu z dodatkowym krążkiem DVD Audio jest rozszerzona i znajduje się na niej 81 minut muzycznej uczty.

Sir George Martin, legendarny producent The Beatles został poproszony przez dwóch żyjących członków kwartetu z Liverpoolu – Ringo i Paula oraz przez Yoko Ono Lennon i Olivię Harrison o zrobienie eksperymentalnych miksów nagrań zespołu. Nagrania miały być przygotowane na potrzeby Cirque du Soleil.

Sir George z radością przyjął propozycję i czerpiąc z zasobów całego archiwum nagrań Beatlesów, wraz z synem Gilesem Martinem, stworzył „Love”. Rezultatem tego przedsięwzięcia jest wydawnictwo niezwykłe w swym podejściu do muzyki. Za pomocą oryginalnych taśm z sesji nagraniowych, Sir George i Giles stworzyli w studiach EMI przy Abbey Road unikalną scenerię dźwiękową. Muzyka z tego niecierpliwie wyczekiwanego albumu wykorzystana została w przedstawieniu o tym samym tytule, wystawianym w teatrze Mirage w Las Vegas.

„Ten album sprawia, że Beatlesi znów są razem, bo nagle przy mnie i Ringo pojawiają się John i George.” - mówi Paul McCartney. „To magia!”

„George i Giles zrobili kawał dobrej roboty miksując te utwory. Całość brzmi potężnie, usłyszałem nawet rzeczy, o których nagraniu zupełnie już zapomniałem.” - komentuje Ringo Starr.

„Ten album jest przepełniony miłością i dlatego nazywa się 'Love'” - dodaje Yoko Ono Lennon. „Udało im się wydobyć wszystko, co piękne i odważne w tych utworach.”

„Muzyka brzmi oszałamiająco. Myślę, że najbardziej niezwykły jest w tym wszystkim fakt, iż można rozebrać te piosenki na części pierwsze, ale i tak każdy poszczególny element nosi w sobie istotę całego utworu.” - mówi Olivia Harrison.

Tony Wadsworth, prezes i dyrektor generalny EMI Music w Wielkiej Brytanii i Irlandii dodaje „Wybitny wkład George’a i Gilesa w powstanie płyty „Love” pozwolił na stworzenie zupełnie nowego albumu The Beatles. Sprawia, że szanujemy jeszcze bardziej kreatywność zespołu odpowiedzialnego za najwspanialszą dyskografię w historii nagrań muzycznych.”

Edycja specjalna „Love” zawiera oprócz standardowej płyty CD audio, dodatkowy dysk będący hybrydą DVD Audio i Video. Dźwięk tutaj został nagrany w formacie 5.1 surround, na części DVD Audio płyty. Część DVD Video zawiera 5.1 surround w DTS i Dolby Digital oraz format PCM stereo, z obrazem zakodowanym w systemie NTSC. Dysk DVD jest przeznaczony do odtwarzania w sprzęcie DVD, ale nie zawiera dodatkowych elementów wizualnych.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Sgt. Pepper [2009-11-13 19:26]

LOVE
Najlepszy album Beatlesów jaki kiedykolwiek słuchałem! Polecam!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź