szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

The Beatles

The Beatles


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 1968-11-22
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Gatunki: Pop
 • Czas: 1:33:36
 • Ocena ogólna:

  4.67 /5
  [3 głosów]

  Oceń:


„The Beatles Capitol Albums Volume 2” to zestaw czterech albumów Beatlesów nagranych dla Capitolu w 1965. Po raz pierwszy na CD ukażą się płyty „The Early Beatles”, „Beatles VI”, ścieżka dźwiękowa z filmu „Help!” oraz amerykańska wersja albumu „Rubber Soul”.

„The Beatles Capitol Albums Volume 2” to zestaw czterech albumów Beatlesów nagranych dla Capitolu w 1965. Po raz pierwszy na CD ukażą się płyty „The Early Beatles”, „Beatles VI”, ścieżka dźwiękowa z filmu „Help!” oraz amerykańska wersja albumu „Rubber Soul”.

Czteropłytowe wydawnictwo to niejako suplement do zestawu „The Capitol Albums Volume 1”, na którym po raz pierwszy na CD zaprezentowano albumy, od których wszystko się zaczęło: „Meet The Beatles”, „The Beatles Second Album”, „Something New” i „Beatles '65”.

"Moją ambicją było doprowadzić do opublikowania tych płyt w takiej formie, w jakiej ukazały się w Stanach za naszej młodości.” mówi Andrew Slater, prezes Capitol Records. „Dzięki remasteringowi jakość dźwięku nie zawodzi wysokich oczekiwań, których źródłem są nasze wspomnienia.”

„The Early Beatles” to debiut w stereo na CD dziewięciu wczesnych przebojów Beatlesów, m.in. „Please, Please Me” i „Twist And Shout”. „Beatles VI” - również debiut w stereo na CD pięciu kolejnych nagrań, m.in. utworów „Kansas City” i „Words Of Love”, a także „What You’re Doing” i „Every Little Thing" autorstwa Lennona i McCartneya. Na albumie pojawią się także po raz pierwszy na CD cztery piosenki Beatlesów w oryginalnej wersji mono, zmiksowanej przez George’a Martina w 1965.

Ścieżka dźwiękowa z „Help!” zawiera m.in. pięć instrumentalnych utworów z filmu (po raz pierwszy na CD), takich jak „From Me To You”, „Fantasy” i „Another Hard Day’s Night”.

Kiedy brytyjski album „Help!” ukazał się na CD w 1987, znalazły się na nim remiksy stereo George’a Martina. Na ścieżce dźwiękowej wydawanej pod skrzydłami Capitolu po raz pierwszy udostępnione zostanie na CD pięć utworów z 1965 roku, w oryginalnych miksach stereo tego samego producenta.

Wersja płyty „Rubber Soul” wydawana przez Capitol zawiera kolejne niepublikowane wcześniej na CD oryginalne miksy stereo George’a Martina z 1965 roku. Piosenki te ukazały się po raz pierwszy na CD w 1987, były to jednak wersje zremiksowane później w stereo przez Martina.

„The Capitol Albums Volume 1” i „The Capitol Albums Volume 2” zostały precyzyjnie zremasterowane na podstawie oryginalnych taśm z nagraniami przechowywanych w skarbcu Capitol Records.

Każda płyta w zestawie zawiera wersję stereo i mono albumu.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!