szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

I Don't Wanna Go To Heaven

Vulgar


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-10-30
 • Wytwórnia: Sopocka Odessa
 • Gatunki: AlternatywnaRock
 • Ocena ogólna:

  4.6 /5
  [20 głosów]

  Oceń:


Epka sopockiej grupy Vulgar. Otwierający tę płytę, tytułowy „I Don’t Wanna Go To Heaven”, to najlepiej sprawdzający się na koncertach, manifest zespołu.


Piosenka jest ważna dla Sado, lidera i wokalisty Vulgar, do tego stopnia, że video do niej powstało w… sanktuarium w Licheniu! Można obejrzeć je tylko na tej płycie. Ponieważ, w przeciwieństwie do „Sex Disease Deadly Kills”, nie ma go na you tube’ie. To ekskluzywne dzieło dla prawdziwych fanów, którzy go pragną, a nie trafią przypadkiem i powiedzą sobie „e, może oblókam”. Musicie naprawdę chcieć zobaczyć „I Don’t Wanna Go To Heaven”.

Drugi, "Love At First Suck" jest, typowym dla VULGAR, utworem miłosnym, o czym przekonuje już tytuł… Muzycznie to hołd dla wszystkich wykonawców psychobilly.

W trzecim, „Sex Disease Deadly Kills” Grindera na chwilę zastąpił inny wysoki basista, Orion z Behemoth. Numer jest rozbudowany i urozmaicony rytmicznie. Uwagę zwraca w nim solo na basie i gitarze, oraz równa gra wszystkich instrumentów. Trwa zdecydowanie ponad 30 sekund, jest do niego teledysk, który regularnie gra MTV w rockowym paśmie, a który był nominowany do nagrody Yach 2009. Z punktu widzenia historii i martyrologii ojczyźnianej można odnotować, że klip powstał w ruinach jednego z budynków Stoczni Gdańskiej. Z tego samego powodu warto dodać, że użyta do jego realizacji broń pochodzi z legalnych źródeł i została wypożyczona za pokwitowaniem. Przy kręceniu tego video poszły niezliczone kilogramy amunicji.

"Warsaw" to oczywiście cover Joy Division. Wolniejszy od legendarnego coveru The Exploited "Troops Of Tomorrow" z repertuaru The Vibrators. Nieczęsta rzecz w punk rocku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!