szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Lights

Ellie Goulding


  • Ocena ogólna:

    5 /5
    [3 głosów]

    Oceń:


Debiutancki longplay angielskiej wokalistki Ellie Goulding. Jeszcze przed jego wydaniem, artystka zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2010 i otrzymała nagrodę Critic's Choice podczas BRIT Awards.


- Są tam syntezatory oczywiście, ale jest też mnóstwo przepięknych instrumentów perkusyjnych, wokali, harf i bębnów - można było przeczytać w notce prasowej. - Wszystko to sprawia, że masz ochotę bujać się i tańczyć przy tej muzyce. Niesamowite piękno "Starry Eyed" mogłoby być dzieckiem "Diuny" i "Ciemnego kryształu". Jeśli soundtracki mogłyby mieć dzieci to właśnie tak by było.

W realizacji dzieła Angielkę wspomógł Starsmith, a także Frankmusik, Fraser T. Smith czy Richard Stannard

- W temacie melodii, zabaw electro-popowymi schematami, uciekania od 80s-owych oczywistości wokalistka i jej producent Starsmith naprawdę dobrze się spisali - można przeczytać w recenzji Kasi Wolanin z Polskiego Radia. - Naturalna delikatność Ellie sprawiła, że jej piosenki nie są tak nachalne jak Victorii Hesketh z Little Boots czy kanciaste (i niestety jednocześnie też nie tak chwytliwe) jak La Roux, ale mają swój własny styl.

Wydawnictwo z miejsca trafiło na szczyt brytyjskiego notowania, znajdując czterdzieści tysięcy nabywców w ciągu tygodnia. Łącznie w Wielkiej Brytanii krążek rozszedł się w nakładzie trzystu osiemdziesięciu tysięcy egzemplarzy.

W listopadzie 2010 roku dzieło doczekało się reedycji zatytułowanej "Bright Lights". Poza inną okładką i tytułem, zestaw poszerzono o sześć dodatkowych nagrań, w tym singlową wersję piosenki "Lights".

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!