szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

eMOTIVe

A Perfect Circle


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2004-11-02
 • Wytwórnia: Virgin Records
 • Dystrybutor: Pomaton EMI
 • Czas: 1:08:04
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [2 głosów]

  Oceń:


Płyta “eMOTIVe” grupy A Perfect Circle to powrót rocka do jego przewrotowych korzeni. Maynard James Keenan opisuje ją jako “zestaw piosenek o wojnie, pokoju, miłości i chciwości,” zadziwiający zbiór, który łączy premierowy materiał z kontrowersyjnymi coverami.


Dobór utworów dokonany przez Keenana i współpracującego z nim od lat Billy’ego Howerdela stanowi pomost pomiędzy trzema dekadami protest songów i obejmuje całą paletę rozmaitych gatunków, wśród których można znaleźć hardcore punk i heavy metal, new wave i Delta blues, folk rock i rhythm & blues. “eMOTIVe” to wspaniały manifest sztuki i aktywizmu, który ukazuje niezwykły, buntowniczy talent grupy A Perfect Circle zdolnej odkryć na nowo ten radykalny materiał i przybliżyć go kolejnemu pokoleniu.
Jest to dzieło odważne, złożone i ambitne. O jego bogactwie stanowi przeszywający śpiew Keenana, ekspresyjne i klimatyczne partie Howerdel’a i pulsujący rytm wyznaczany przez perkusistę Josha Freese’a. “eMOTIVe” to również debiut Howerdel’a za mikrofonem. Gitarzysta ten uznawany jest za prawdziwego mistrza agresywnych riffów. Tym razem w kilku utworach wystąpił w roli wokalisty.
Bezpośrednim bodźcem do powstania płyty “eMOTIVe” było oburzenie grupy A Perfect Circle wywołane aktualną sytuacją polityczną na świecie, poczynając od rządowego ataku na swobody obywatelskie przez niechcianą wojnę w Iraku, aż po rosnące zagrożenie ze strony mass mediów kontrolowanych przez wielkie koncerny. Oprócz wymienionych coverów płyta zawiera dwie nowe, kontrowersyjne piosenki – “Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of the War Drums” i “Passive.” Obie reprezentują mocne brzmienie typowe dla APC – są agresywne, dramatyczne, maksymalnie zaangażowane. Animowany teledysk do “Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of the War Drums” (opublikowany na oficjalnej stronie internetowej zespołu www.aperfectcircle.com) stanowi przebiegły wizualny atak na głównego oskarżonego.
Jako całość “eMOTIVe” należy uznać za wielki krok naprzód, nietuzinkowy, pełen wzburzenia dokument przesiąknięty jadem i pałający słusznym rockowym gniewem. Producentem i inżynierem całego projektu jest gitarzysta APC, Billy Howerdel, producentem wykonawczym – wokalista Maynard James Keenan. Ponadto na “eMOTIVe” pojawiają się aranżacje instrumentów smyczkowych autorstwa pochodzącej z pierwotnego składu grupy - Paz Lenchantin. W tworzeniu płyty mieli swój udział również Danny Lohner z Nine Inch Nails oraz Josh Eustis z Telefon Tel Aviv.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!