szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Queen On Fire - Live At The Bowl (DVD)

Queen On Fire - Live At The Bowl (DVD)

Queen


 • Data wydania: 2004-10-25
 • Dystrybutor: Pomaton EMI
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  4.86 /5
  [7 głosów]

  Oceń:


W 1982 r. Queen był w szczytowej formie jeśli chodzi o koncerty i nagrania. Właśnie wyszły dwa wielkie przeboje zespołu – „Another One Bites The Dust” i „Under Pressure” – rocznie zespół grał ponad 60 wyprzedanych koncertów na największych stadionach świata. Ponadto Queen pławił się w blasku sławy jako pierwszy zagraniczny zespół, który zagrał tournee w Ameryce Łacińskiej i odniósł tam ogromny sukces.

W 1981r. zespół wystąpił na stadionach piłkarskich w Argentynie i Brazylii (zagrał m.in. wyprzedany koncert na słynnym Morumbi Stadium w Sao Paulo). Popyt na występy grupy na stadionach na całym świecie był tak wielki, że w latach 1981 – 1983 Queen udało się zagrać jedynie 4 koncerty w Wielkiej Brytanii. Koncert w M K Bowl jest właśnie jednym z nich.

Początkowo koncert miał odbyć się na boisku Arsenalu, jednak kiedy nie udało uzyskać się pozwolenia od władz, całość została przeniesiona do M K Bowl. Koncert nakręcił Gavin Taylor. Wcześniej można było go już obejrzeć w okrojonej wersji jedynie w programie telewizyjnym ‘The Tube’ na Channel 4 w Anglii.

Na wydawnictwie DVD przywrócono koncertowi pierwotny czas trwania, wzbogacając go o 47 minut wcześniej niepublikowanych zdjęć. "Queen On Fire – Live At The Bowl" nie istnieje w wersji wideo i dopiero teraz nagranie z tego koncertu trafia na półki sklepowe.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!