szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Miles of Blue

Michał Urbaniak


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-10-05
 • Premiera w Polsce: 2009-10-05
 • Wytwórnia: Sony Music Entertainment Poland
 • Dystrybutor: Sony Music Polska
 • Gatunki: Hip-HopBlues/JazzElektroniczna
 • Ocena ogólna:

  0 /5
  [0 głosów]

  Oceń:


28 września mija 18 rocznica śmierci jednego z największych muzyków jazzowych Milesa Davisa. "Miles of Blue" - to płyta, hołd, dla twórczości tego genialnego muzyka, nagrana przez Michała Urbaniaka w towarzystwie wielu innych znanych wykonawców z kraju i zagranicy.


CD 1"The Master" zawiera utwory instrumentalne, grane z towarzyszeniem takich muzyków jak Marcus Miller, Lenny White, Bernard Wright, Herbie Hancock, Tom Browne i wielu innych. Warto też podkreślić, iż Michał Urbaniak fascynuje się nie tylko jazzem, ale także rappem i hip hopem przekraczając znacznie granice gatunku uznawanego za jazz. Stąd CD 2 zawiera nowatorskie remixy pod zbiorczym tytułem "Raps, Remixes & All that UrbStuff!" w których głosu i talentu użyczyli: Mika Urbaniak (córka Michała), O.S.T.R., Calvin, Ronnie Helper, Kenny Muhammad. Jest to z pewnością album, który łączy pokolenia i zainteresuje nie tylko tradycyjnych fanów jazzu, ale i młodych słuchaczy muzyki rap czy hip hop.

Michał Urbaniak o swoim idolu.

"Miałem 14 lat, gdy Miles Davis stał się moim bohaterem, następcą Winnetou – został bohaterem na całe moje życie. Do dziś jest on największym wzorem „muzykanta” (wg mnie muzycy dzielą się na: muzyków i muzykantów). Muzykanci mogą być analfabetami lub wielkimi kompozytorami i muzykami, którzy grają muzykę dla muzyki, bo ja kochają. A muzycy zawodowi to są ci, którzy na próbie zauważą, ze np.o 12.00 jest przerwa. Kiedy Miles Davis zmarł, miałem przygotowane kilkanaście utworów w swoich aranżacjach, ale jak zobaczyłem, że każdy nagrywa płytę Milesa, postanowiłem się wycofać z tej niezdrowej konkurencji. A te szkice mam do dzisiaj tym roku - 17 sierpnia mija 50 lat od czasu wydania, „Kind Of Blue” M. Davisa - postanowiłem upamiętnić tę płytę, która jest do dzisiaj najpopularniejszą, najbardziej uznaną i najlepiej sprzedawaną płytą w historii jazzu (4 x platinum/ 200 tys. płyt rocznie). I płyta ta jest w dalszym ciągu na topie. Gdybym miał jechać na bezludną wyspę, to właśnie tę płytę zabrałbym, jako jedyną. Z uwielbienia dla Davisa i szacunku dla muzyków, którzy grali ze mną i potem z Milesem, postanowiłem jednak wydać płytę i nazwałem ją „Miles Of Blue”."

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!