szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Necropolis

Vader


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-08-21
 • Wytwórnia: Nuclear Blast
 • Dystrybutor: Warner Music Poland
 • Gatunki: Metal
 • Czas: 40:44
 • Ocena ogólna:

  4.31 /5
  [13 głosów]

  Oceń:


21 sierpnia 2009 r. ukazała się na rynku długo oczekiwana nowa płyta Vadera zatytułowana "Necropolis". Album wyszedł w barwach wytwórni Nuclear Blast, a w Polsce dostępny dzięki Warner Music. Na rynku pojawiły się trzy wersje albumu: standardowa, digi-pack z bonusowym DVD i dwoma coverami oraz płyta winylowa.


Okładkę wykonał Jacek Wiśniewski - stary znajomy zespołu, znany z poprzednich prac m.in. do "Black To The Blind", "Litany", "Revelations". Album „Necropolis” został nagrany w Herz Studio pod okiem realizatorów Wojtka i Sławka Wiesławskich zaś Miksami i masteringiem zajął się Tue Madsen w Antfarm Studio i była to pierwsza od czasu "The Ultimate Incantation" współpraca z zagranicznym producentem. Efekt tej kooperacji jest miażdżący!

"Tue Madsen wykonał wspaniałą robotę. Wymodelował Moc zawartą na płycie. Nie jest prostą sprawą uczynić brzmienie VADER ciężkim, a zarazem przejrzystym. Już po pierwszych dźwiękach próbnej taśmy wiedziałem, że "Necropolis" będzie Miazgą!!! Jeszcze szczęśliwszym czyni mnie to, że Tue myśli podobnie. Żaden album VADER nie brzmiał jeszcze tak mocno i bez strat wszystkich tak ważnych w utworach szczegółów. Jestem doprawdy oczarowany! Okładka określa zawartość płyty...

Przywołaliśmy Stare Duchy po raz kolejny. Nieznane zostało obudzone ponownie. "Necropolis" jest dokładnie jak obrazek na okładce: solidny, metalowy i zły, z wieloma smaczkami, płaszczyznami i... ukrytymi tajemnicami. Jest jeszcze jedna sprawa, która nie daje mi spokojnie zasnąć od kilku dni. To szczere, bardzo pozytywne, wręcz entuzjastyczne opinie na temat płyty płynące od ekipy Nuclear Blast!" (*Peter-VADER*)

Na wersji digi-pack pojawią się dwa covery - "Black Metal" zespołu VENOM z gościnnym udziałem Bartka Krysiuka z HERMH, oraz "Fight Fire With Fire" zespołu METALLICA, z gościnnym udziałem Maćka Taffa (ROOTWATER, BLACK RIVER). Prawdziwym smaczkiem tego wydania będzie fragment charytatywnego koncertu dla Covana (DECAPITATED), który zespół zagrał 26 kwietnia w Krakowie. Koncert zarejestrowany przez 5 kamer, z dynamicznym montażem i jakością HD przez Inbornmedia z Wrocławia.

Płyta została nagrana w składzie:
Piotr „Peter” Wiwczarek – gitary i wokal, Wacław "Vogg" Kiełtyka – gitara (Decapitated, Lux Occulta, Sceptic), Tomasz "Reyash" Rejek – bas (Profanum, Witchmaster, Union, Christ Agony, Incantation, Supreme Lord), Paweł "Paul" Jaroszewicz – perkusja (bębni też w Soul Snatcher, Crionics, Interior, Hell-Born i na „Visionism” Rootwater).

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~GTi [2009-11-10 22:51]

stara wiara nie rdzewieje
płyta jest super. Ekipa w zespole jak się patrzy. Oby tak dalej Peter.

odpowiedz