szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Santo Subito (cantobiografia Jana Pawła II)

Piotr Rubik


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-10-02
 • Premiera w Polsce: 2009-10-02
 • Wytwórnia: EMI Music Entertainment Poland
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Gatunki: KlasycznaPop
 • Ocena ogólna:

  4.25 /5
  [20 głosów]

  Oceń:


Czym jest „SANTO SUBITO”? - odpowiada Jacek Cygan
Wymyślona na rzecz tego projektu forma literacko – muzyczna, nazwana przez nas CANTOBIOGRAFIA, opowiada o życiu i dziele Jana Pawła II językiem pieśni.A język pieśni to język pełen emocji, nieoczekiwanych skojarzeń, nieskrywanych uczuć. To nie opowieść historyka pełna dat i analiz, to raczej impresje na temat kolejnych etapów życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II od dzieciństwa aż do momentu, kiedy tak ofiarnie wypełnił swoja posługę.

Młodzi ludzie – solowi wykonawcy cantobiografii, wzbogaceni o orkiestrę symfoniczną i chór, są współczesnymi świadkami historii naszego Papieża, to znaczy żyją w tych samych miejscach, oddychają tą samą tradycją, chodzą po tych samych kamieniach, modlą się na tych samych klęcznikach, przed tymi samymi obrazami. Ale patrzą na tę historię życia swoimi oczami i ze środka dnia dzisiejszego starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Jan Paweł II zasługuje na wyniesienie na ołtarze.

Opowiadają o drodze młodego Karola do kapłaństwa, o jego stałej i wielkiej pobożności, o ludziach, którzy na tę drogę mieli wpływ. Opowiadają jak widział Karol Wojtyła swój świat przez „okna Krakowa”, od okien w suterenie na Tynieckiej, gdzie zamieszkał z Ojcem po przeprowadzce z Wadowic, po okna na Franciszkańskiej, które stały się Jego oknami na zawsze. Następnie wiodą nas przez „drzwi Rzymu”, aż do przejścia przez Jana Pawła II świętych drzwi czterech rzymskich bazylik, kiedy wprowadzał świat w trzecie Tysiąclecie. Prowadzą nas śladami papieskich pielgrzymek tak ważnych dla świata jak pierwsza pielgrzymka do Ojczyzny, kiedy w roku 1979 - tym, w Warszawie wypowiedział słynne zdanie „Niech zstąpi duch Twój...”. Mówią wreszcie o dziele Jana Pawła II – Papieża pokoju i pojednania.

„Santo Subito” opowiada o życiu naszego Papieża z miłością, bo tak odbierali Go zwykli ludzie. To powszechne umiłowanie daje jednocześnie odpowiedź na pytanie: - Dlaczego „Santo Subito”? Odpowiedź brzmi: - Bo Jego życie było cudem, bo sam był cudem!

Finałowa pieśń „Santo” wypływa z pragnienia przeżycia świętości Jana Pawła II, wyniesionego na ołtarze. I możliwość takiego przeżycia stwarza.

(tekst: Jacek Cygan)

To niezwykłe wydawnictwo promuje utwór „Nie wstydź się mówić, że kochasz”.

Autorem okładki jest wybitny polski artysta plastyk - Andrzej Pągowski.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~KKK [2011-09-06 18:08]

SANTO SUBITO -to byl przepiekny koncert w Detroit. Wciaz sluchamy tych nagran i nie umiemy sie ta muzyka nasycic.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Maryla [2009-09-07 10:50]

Wzruszenie
Byłam na koncercie w Sopocie.Super. Czekam na płytę z koncertu.

odpowiedz