szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Queen "The Singles Collection Volume 2" (Box)

Queen


 • Nośnik: OTHER
 • Data wydania: 2009-06-15
 • Premiera w Polsce: 2009-06-15
 • Wytwórnia: EMI Music Poland
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  4.83 /5
  [6 głosów]

  Oceń:


Pierwsza część singli Queen „The Singles Collection Volume 1” ukazała się pod koniec 2008 roku i obejmowała piosenki nagrane we wczesnym okresie działalności zespołu, w latach 1973–1979.


Queen „The Singles Collection Volume 2” zawiera utwory z kolejnych lat - od połowy 1979 roku do roku 1984. Na box składa się 13 singli pochodzących z albumów Live Killers (1979), The Game (1980), Flash Gordon (1980), Hot Space (1982) oraz The Works (1984).

Kolejne planowane wydawnictwa singlowe prześledzą karierę zespołu aż do ostatniego albumu studyjnego Queen, Made In Heaven, który nagrano w 1995 roku.

Choć seria ma z założenia tworzyć kompletną kolekcję brytyjskich singli zespołu, niewątpliwej wartości dodaje jej włączenie wielu singli wydanych za granicą, a także rzadkich piosenek wykonywanych na żywo, które nie pojawiły się na albumach, oraz niektórych mało popularnych alternatywnych wersji utworów.

„The Singles Collection Volume 2” skupia się na jednym z najbardziej brawurowych okresów w historii Queen, w którym zespół nieustannie wkraczał na nowe terytoria - zarówno w roli muzyków studyjnych jak i koncertowych wykonawców. Biorąc pod uwagę, że grupa niemal ciągle była w trakcie tournee, ich osiągnięcia w dziedzinie nagrań studyjnych są niezwykłe. W ciągu pięciu lat, które obejmuje Volume 2 kolekcji singli, zespół odbył trzy europejskie, trzy japońskie oraz dwie amerykańskie trasy koncertowe i zdołał nawet wybrać się do krajów latynoamerykańskich z serią powiązanych i – jak twierdzą niektórzy – szalonych koncertów stadionowych, by następnie powrócić w te same miejsca w czasie historycznych koncertów Rock in Rio w 1985 roku.

Jeśli zaś mowa o nagraniach, Queen wypuścił swój pierwszy całkowicie koncertowy album, Live Killers i odbił z rockowej ścieżki, by stworzyć klasyczne popowe single – Another One Bites the Dust, Radio Ga Ga oraz I Want to Break Free, muzycy wdali się również we flirt z muzyką taneczną za sprawą płyty Hot Space, nagrali ponadczasowy, klasyczny utwór z Davidem Bowie, a także w genialny sposób wkroczyli w świat filmowych ścieżek dźwiękowych dzięki płycie Flash Gordon, powtarzając to osiągnięcie z nawiązką kilka lat później ścieżką dźwiękową do filmu Nieśmiertelny, wydaną pod postacią płyty A Kind of Magic.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!