szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Rozdział Drugi

Jacek Łągwa


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-06-02
 • Premiera w Polsce: 2009-06-02
 • Wytwórnia: Bauer Music
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  3.93 /5
  [56 głosów]

  Oceń:


Jacek Łągwa, jeden z założycieli zespołu Ich Troje, kompozytor, autor największych hitów zespołu takich jak: „Powiedz” czy „Babski Świat” wydaje solową płytę!


„Wiele lat upłynęło od momentu kiedy po raz pierwszy publicznie wyraziłem chęć nagrania swojej solowej płyty. Cały ten czas mnóstwo osób pytało : kiedy wreszcie ? Kilka razy zaczynałem i nie kończyłem. Tym razem postanowiłem „nie zapeszać” i nie mówić ani słowa o płycie dopóki nie będzie ukończona. No i udało się. Tak powstał „Rozdział drugi” płyta , która jest dla mnie swego rodzaju mostem między tym co było i tym co dopiero nastąpi. Dotyczy to zarówno muzyki jak i mojego życia. W obu przypadkach nie wiem dokąd poprowadzi mnie droga ale wiem, że czas ruszać” – mówi o swojej solowej płycie Jacek.

Jacek Łągwa dorastał wśród dźwięków i na scenie. Od najmłodszych lat towarzyszył rodzicom – aktorom w występach, jako dziecko zagrał również w kilku filmach. W 1989 roku wspólnie z Markiem Sośnickim i Witoldem Karolakiem stworzyli zespół Tamerlane, z którym po raz pierwszy wystąpił na dużych scenach polskich: m. in. na festiwalach w Opolu i Sopocie w 1990 i 1991 roku (nagroda dziennikarzy w Sopocie), oraz Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w 1990 roku. Po rozwiązaniu zespołu Jacek pisał i aranżował muzykę na zlecenie dla różnych wykonawców (m.in. B. Mec, Z. Górny, K. Giżowska) do filmów, reklam i programów TV, teatru itp. Zdobył duże doświadczenie posługując się różnymi stylami i technikami kompozytorskimi. Pracował także jako realizator w kilku studiach nagraniowych. W tym czasie nawiązał współpracę z zespołem Varius Manx początkowo jako muzyk sesyjny przy pierwszych dwóch płytach, później również jako członek zespołu. W 1994 r poznał Michała Wiśniewskiego, z którym wspólnie uruchomili pierwszy klub karaoke w Polsce, oraz założyli zespół Ich Troje.

W Ich Troje Jacek objął rolę producenta muzycznego, kompozytora, aranżera i wokalisty. Skomponowany przez niego utwór „Powiedz” zdobył nagrodę publiczności w konkursie premier Festiwalu Opole 2001 i stał się początkiem oszałamiającej kariery zespołu. Przyniósł także Jackowi kolejną nagrodę na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (2001r).

Wraz z zespołem Ich troje Jacek wydał 8 albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy, zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych zjednując serca fanów spokojem, pogodą ducha i optymizmem jaki – mimo najróżniejszych zawirowań w życiu – emanuje od tego artysty.

Solowa płyta Jacka Łągwy powstawała przez kilka lat i jest efektem jego muzycznych przemyśleń, wycieczek aranżacyjnych oraz zapisem pasji kompozytora. Premiera albumu zatytułowanego „Rozdział Drugi” zaplanowana została na 2 czerwca 2009 roku. Ukaże się on nakładem wydawnictwa Bauer.

Album „Rozdział Drugi” promowany będzie przez utwór „Zrozum mnie” (muz. I sł. Jacek Łągwa), którego ogólnopolska premiera zaplanowana została na 11 maja br.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
[2009-06-06 19:37]

Dawno temu..
Pamiętam jak w dzieciństwie byłam fanką Ich Troje. Miałam bzika na ich punkcie :) Teraz słucham zupełnie innej muzyki (metal i goth), ale piosenki zespołu Michała wywułują we mnie miłe wspomnienia :) Tak samo jak przeboje z czasów gdy miałam 9 - 10 lat :]

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~M.I.A [2009-06-04 15:57]

napewno kupie
pamiętam jak w ich troje śpiewała jeszcze magda fame, miałam kasetę, która z rąk do rąk przechodziła przez całą naszą klasę, jenny- największy hicior,,, były super imprezy przy ich muzyce, noo a potem 2001 i wiśniewskiemu odbiło....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
hollydolly45 [2009-06-03 21:40]

hcem zeby była płyta w kiosku z gazetą zycie na goronco prosze fani ich troje

odpowiedz