szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Zakazane piosenki

Strachy na Lachy


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2008-09-22
 • Wytwórnia: SP Records
 • Gatunki: RockAlternatywna
 • Czas: 48:53
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [2 głosów]

  Oceń:


Na przełomie sierpnia i września 2007 roku Strachy zaprezentowały swoje dwa, nowe projekty w wersjach koncertowych, podczas Festiwalu "Muzyka z oblężonego miasta" w Lubinie. Do projektu "Zakazane piosenki" SNL zaprosili: Renatę Przemyk, Spiętego, Gutka, Muńka Staszczyka, Tomka Kłaptocza i Tomka Budzyńskiego.


Mówi Grabaż: "...Zakazane piosenki" udało nam się doprowadzić do takiego momentu, że zagraliśmy cały program na koncercie. Kawałki zajebiście zażarły. Pierwszy raz miałem okazję zrobić widowisko, o jakim marzyłem. Każdy utwór był zwizualizowany, muzyka współbrzmiała z tym, co prezentowaliśmy na ekranach, ze scenografią. Powstało godzinne, maksymalnie nasycone treścią widowisko..." Płyta „Autor” odniosła wielki sukces – niejako na przekór spodziewającym się srogich batów muzykom – krytycy oceniali płytę w samych superlatywach. Owocem tych pochlebnych recenzji był Paszport Polityki dla Grabaża w styczniu 2008 roku.

Od kwietnia 2008 roku grupa tradycyjnie zaszyła się w zaciszach żeleźnickiego Studia Q by dokończyć w wersji płytowej projekt „Zakazane piosenki” Prace nad albumem trwały do końca lipca. Mnogość posiadanych materiałów spowodowała, że po raz pierwszy w swej historii Strachy doczekały się wydawnictwa multimedialnego. Oprócz tzw. płyty podstawowej zawierającej 13 piosenek śpiewanych przez Grabaża znalazł sie jeszcze dysk z koncertowymi teledyskami do programu Zakazane piosenki zarejestrowane podczas lubińskiej premiery we wrześniu 2007 roku. Obok Grabaża mozna zobaczyć w akcji Renatę Przemy, Muńka Staszczyka, Gutka, Spiętego i Tomka Kłaptocza. Z programem Zakazane piosenki Strachy wystąpiły na Festiwalach w Węgorzewie i Jarocinie.

Pierwszym singlem wykrojonym z albumu została piosenka „Po prostu pastelowe” - przyjaciół i sąsiadów Grabaża z czasów akademikowych peregrynacji – Malarzy i Żołnierzy, do której Pitold i Radek Wysocki zrealizowali teledysk w całości z klocków Lego. Autorem okładki – dla odmiany został Vahan Bego.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!