szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Sounds of the Universe

Depeche Mode


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-04-21
 • Wytwórnia: Mute
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Gatunki: Pop
 • Czas: 1:00:51
 • Ocena ogólna:

  4.04 /5
  [57 głosów]

  Oceń:


20 kwietnia do sklepów trafi nowy album Depeche Mode. Z "Sounds Of The Universe" można zapoznać się jednak już teraz. Fragmenty wszystkich piosenek z płyty zostały udostępnione do odsłuchu za pośrednictwem strony tygodnika "New Musical Express".


Martin Gore rozpoczął komponowanie utworów wkrótce po zakończeniu trasy "Touring the Angel". Wenę twórczą zawdzięczał ponoć całkowitemu odstawieniu alkoholu. Formalną prace nad płytą rozpoczęto w maju 2008 roku, a zakończono w grudniu 2008 roku. Zespół systematycznie umieszczał nakręcone amatorską kamerą urywki ilustrujące pracę nad płytą na portalu youtube.com. Do nagrań wykorzystano wiele analogowych instrumentów z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, w tym syntezatory i automaty perkusyjne. Dzięki użyciu starych instrumentów uzyskano "klasyczne" brzmienie Depeche Mode, należy jednak zauważyć, że – mimo licznych podobieństw – zespół nigdy wcześniej nie brzmiał w taki sposób. Nad brzmieniem czuwał ponownie, znany z poprzedniej płyty "Playing the Angel", producent Ben Hiller.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~LIK [2009-04-18 10:37]

Solidna płyta i nic więcej ocena 3.85 / 5
Płyta dobra!Pewnie nie jest to szczyt formy DM, ale źle nie jest zwłaszcza po 30 latach kariery nie ma co spodziewać się najlepszej płyty, bo ten okres był w latach 1986-1997! Ale dzięki dla zespołu za solidność!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~jacek1400 [2009-04-24 13:27]

Szkoda, że tylko nieliczni widzą ewolucję na przestrzeni tych prawie 30 lat, zmieniający się na lepsze głos Gahana itd.Czytając jedną z recenzji w lokalnej gazecie, autor napisał, że album przypomina twórczość ERASURE, a w dodatku jest bardzo nierówny. Moim zdaniem album jest bardzo równy, aż za bardzo wypłaczczony. Jedynie WRONG jest pewnym wyjątkiem (podobnie jak PRECIOUS na PTA) i zupełnie nie przypomina twórczości ERASURE. SOTU jest dobry, ale nie aż tak jak PTA, trudniejszy, z dużą ilościa szczegółów.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~tomasz Toruń [2009-04-21 21:24]

Dla mnie mistrzostwo!!!
Słucham DEPECHE MODE od 19 lat ,jestem 100% fanem,dla mnie ta płyta jest poprostu super extra,na to czekałem,i polecam wszystkim(pozdrawiam wszystkich prawdziwych depeches)do zobaczenia na koncertach:-)

odpowiedz