szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Faith, Hope + Fury

Pati Yang


  • Ocena ogólna:

    3.89 /5
    [18 głosów]

    Oceń:


Album „Faith, Hope and Fury” powstawał w legendarnym londyńskim Air Studios, którego założycielem był sam George Martin – nadworny producent The Beatles. Na płycie pojawili się wspaniali goście z całego świata!
Scott Kinsey (keyboardzista i pianista, protegowany legendarnego Joe Zawinula – którego solo można usłyszeć w utworze “A Little Wrong”.

Woodrow Wilson Jackson III, którego charakterystyczne gitary można usłyszeć chociażby na sountracku do Ocean’s 12 & Ocean’s 13 oraz na albumie Davida Holmesa. Na albumie Pati zagrał w utworze “Stories from Dogland”.

Leo Abrahams w utworze “The boy in your eyes”.

Na płycie „Faith, Hope and Fury” pojawia się także Stanisław Soyka – wspaniały muzyk i wrażliwy artysta, który gra na fortepianie w balladzie „Coming Home”.

Po raz kolejny za produkcje albumu oraz aranżacje partii skrzypcowych odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Pati oraz mąż Stephen Hilton.

Aranżacjami sekcji dętej zajął się Matt Dunkley – na stałe współpracujący z Craigiem Armstrongiem. Był on również odpowiedzialny za aranżacje i orkiestracje do takich filmów jak „Moulin Rouge” czy „The Incredible Hulk”.

Tytuł albumu – w tłumaczeniu samej artystki – to trzy elementy napędzające: wiara, nadzieja oraz nieustający niepokój wewnętrzny – to w jaki sposób mieszają się ze sobą i tworzą dziwną rzeczywistość emocjonalną, w której - jak mówi sama Artystka - codziennie budzi się zmuszona, by się na nowo odnaleźć i z której nieustannie czerpie inspiracje…

Coś o Pati:

Dyskografia:
1998 „Jaszczurka”
2005 „Sileni Treatment”
2008 Flykkiller „Experiments In Violent Light”
2009 „Faith , Hope And Fury”

Pati skomponowała linie wokalne oraz efekty dźwiękowe do “Children” horroru brytyjskiego, którego premiera odbyła się w grudniu 2008 r .

Richard Jobson ( "Sixteen years of alcohol") wykorzystał utwory Flykkillera oraz partie wokalne Pati w swoim najnowszym filmie " New Town Killers"

Głos Pati można także usłyszeć w dwóch utworach na wydanym w zeszłym roku i świetnie przyjętym kolejnym solowym albumie Davida Holmesa “The Holy Pictures”.

Doświadczeniem , które Pati wspomina z wyjątkową nostalgią, była praca nad wokalami do projektubędącego efektem współpracy Briana Eno i Herbiego Hancocka. Album jest obecnie w końcowej fazie produkcji.

Coś o Stevenie Hilton’ie

mąż i współpracownik Pati
współpracownik Davida Holmesa
współzałożyciel The Free Association

autor beatów do wielu ścieżek dźwiękowych, w tym dwóch filmów o Bondzie, Ostrych Psów (Hot Fuzz), Moulin Rouge, Ocean’s 11,12 i 13 producent albumów takich gwiazd, jak Pulp, Depeche Mode czy Trevor Horn. Stephen jest również współautorem piosenek na nowym albumie Siouxsie Sioux/

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Grievon Mortum [2009-04-09 17:12]

Yin & Yang ;-)
Na wstepie musze uprzedzic, ze calej plyty jeszcze nie znam, ale jak tylko bede mial okazje przesluchac, to cos dodam... Z tego co na razie uslyszalem, klimat jest... Nie taki, jak na "Silent Treatment", ale zapowiada sie ciekawie. "Stories from Dogland" to nie "All that is thirst", ktore bardziej wspolgra z moimi falami mozgowymi, ale mam faith i hope, ze nowa plyta tez bedzie rownie dobra, co dwie poprzednie, ktore czesto slucham i ktore przenosza mnie do innego swiata... Co do "fury" to sie okaze, jak poslucham plyty od poczatku do konca :-P

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź