szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Trio

Lipali


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-03-27
 • Wytwórnia: Lemon records
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [5 głosów]

  Oceń:


Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą. Całe szczęście, że Lipa jest niegrzecznym chłopcem, który konsekwentnie podąża swoją drogą.


Jak wszystkim wiadomo Tomek "Lipa" Lipnicki był liderem słynnego ILLUSION. Przypomnę, że trzy pierwsze płyty osiągnęły status "złotej płyty", czyli ponad 50 tyś. sprzedanych egzemplarzy każdego tytułu. Zespół kilkakrotnie nominowany do nagród Branży Muzycznej "Fryderyk".

ILLUSION był jedną z najbardziej udzielających się koncertowo grup. Brał udział w niemalże wszystkich polskich festiwalach i imprezach muzycznych, koncertował również za granicą: OPEN AIR GAMPEL (Szwajcaria) DEATH RIDER FESTIVAL (Moskwa), GO! EAST! (Niemcy). Grali jako jedyny support przed pierwszym w Polsce koncertem legendy muzyki rockowej - IGGY POPA. Tyle o ILLUSION, który już nie istnieje. Wiosną roku 2000 Lipa ponownie rozwiną skrzydła. Zaprezentował pierwszy solowy album, który dobitnie przedstawia niepowtarzalną wrażliwość i fascynacje muzyczne.

Pierwszy krążek to muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami twórcza i jazzująca, porównywalna do twórczości Dawida Sylviana, Adama F, Roberta Frippa, Petera Gabriela. Album jest płytą autorską zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. Przeznaczony jest dla ludzi lubiących nowe trendy w życiu i w muzyce. 19 czerwca w klubie Hybrydy w Warszawie odbył się bardzo klimatyczny , świetnie przyjęty, również przez zagorzałych wyznawców brzmienia ILLUSION, koncert promocyjny. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii "Album roku - muzyka alternatywna". Na festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2001 Tomasz Madejski otrzymał nagrodę jako twórca zdjęć wideoklipu "Co noc".

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~marek [2009-03-27 10:59]

mistrzostwo
a ja już płytę przesłuchałem i powiem jedno absolutne MISTRZOSTWO!!! Teksty, muzyka i wokal na ***** A dziś idę na koncert do proximy :-)

odpowiedz