szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

25th

Farben Lehre


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-09-19
 • Wytwórnia: Lou & Rocked Boys
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  4.33 /5
  [3 głosów]

  Oceń:


Obchodząca w bieżącym roku swoje 25-lecie, płocka formacja Farben Lehre oraz firma Lou & Rocked Boys proponują wyjątkowe, dwupłytowe wydawnictwo w stylu "the best of...". Jubileuszowy album zawiera 25 najlepszych z najlepszych kawałków, wybranych z całego muzycznego dorobku zespołu i zebranych pod hasłem "Best of the Best".


Z kolei na drugim krążku, po raz pierwszy w całości w postaci CD ukaże się legendarny koncert z płockiej Auli w L.O. im Wł. Jagiełły, z 1994 roku, zrealizowany przez samego Roberta Brylewskiego. To obowiązkowa pozycja w płytotece każdego zwolennika twórczości kwartetu z Płocka, będąca faktyczną esencją ich dokonań. Ot takie dźwiękowe ukoronowanie ćwierćwiecza funkcjonowania na scenie. Wojciech Wojda, lider, wokalista i założyciel kapeli, podsumowuje to w kilku konkretnych słowach:

25 lat minęło jak jeden dzień... Korzystając z okazji chciałbym podziękować za współpracę wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że FARBEN LEHRE przetrwało tak długi czas. Nasza droga z reguły okazywała się kręta i pełna rozmaitych przeszkód. Konsekwentnie i z wyjątkowym uporem realizowaliśmy siebie poprzez dźwięki oraz słowa, nie oglądając się na niesprzyjające okoliczności, Dzisiaj z podniesionym czołem patrzę na to wszystko, czego dokonaliśmy i z satysfakcją przekazuję na Wasze ręce to wyjątkowe wydawnictwo. Byliśmy, jesteśmy i na zawsze pozostaniemy sobą...

Warto jednocześnie nadmienić, że równolegle z wersją CD ukaże się analogiczna płyta winylowa, zawierająca 12 utworów. Jesienią 2011 roku odbędzie się duża trasa koncertowa, będąca ukoronowaniem 25 lat działalności, która w połączeniu z Punky Reggae live odwiedzi blisko 50 miejsc w całej Polsce. Z kolei 17 września 2011 w rodzinnym Płocku Farben Lehre wraz z 10 zaprzyjaźnionymi kapelami zagra duży plenerowy i jubileuszowy koncert na malowniczej Plaży nad Wisłą. Będzie się działo!

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!