szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Reflection

Hooverphonic


  • Ocena ogólna:

    0 /5
    [0 głosów]

    Oceń:


Belgia znana jest z czekoladek, frytek, Smerfów i… zespołu Hooverphonic. Działająca już od 18 lat grupa przeżyła wiele zmian głównych składu, ale niezmiennie kojarzy się ze świetnie zaaranżowanymi, lekko sennymi utworami, pięknymi melodiami i od dawna jest to najsłynniejszy muzyczny towar eksportowy tego kraju.


W swoim kraju mają status supergwiazdy i każdy singiel i płyta trafiają na 1. miejsce list sprzedaży i pozostają tam przez długie tygodnie.

Najnowszy album Hooverphonic – „Reflections” to drugi krążek, od kiedy do zespołu dołączyła wokalistka Neomie Wolfs i powrót do analogowych, naturalnych brzmień, których na próżno szukać w nowoczesnych studiach nagraniowych. Zespół wymyślił nawet akcję ‘Hooverdomestic’, w której fani mogli zaprosić do siebie zespół, jeżeli uważali że w ich domach osiągnąć można upatrzone przez zespół dźwięki. Ostatecznie muzycy Hooverphonic nagrywali płytę w 5 lokacjach – 4 w Belgii i 1 we Francji i nic, co słychać na płycie, nie zostało wykreowane za pomocą komputera czy samplera. Po raz pierwszy grupie towarzyszyło też męskie trio instrumentalno-wokalne.

Tę najbardziej popową w karierze płytę Hooverphonic promują single ‘Amalfi’ i 'Ether'.

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!