szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Speak Now

Taylor Swift


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2010-10-25
 • Wytwórnia: Big Machine
 • Dystrybutor: Universal
 • Gatunki: Pop
 • Czas: 1:07:20
 • Ocena ogólna:

  4.93 /5
  [15 głosów]

  Oceń:


Trzecie długogrające wydawnictwo amerykańskiej wokalistki Taylor Swift. Zestaw zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard 200, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia.


Po 7 dniach od premiery, krążek Swift znalazł 1047000 nabywców, co jest najlepszym wynikiem od 2005 roku. Wtedy 50 Cent sprzedał o niespełna 100 tysięcy kopii więcej albumu "The Massacre". Odkąd w 1991 roku w USA firma Nielsen SoundScan zaczęła monitorować rynek płytowy, zaledwie 16. albumom udało się w ciągu tygodnia przekroczyć milionowy nakład.

- Powiedzenie czegoś właściwego, we właściwym momencie jest czymś tak ważnym, że większość z nas zaczyna się wahać, by nie powiedzieć czegoś złego w niewłaściwym momencie - opowiadała gwiazda o płycie podczas promocyjnego wywiadu. - Ale ostatnio zaczęłam się najbardziej obawiać, że nic nie uda mi się powiedzieć. Te piosenki złożone są ze słów, których nie zdążyłam wypowiedzieć we właściwym czasie. Są jak otwarte listy. Każdy napisany jest z myślą o innej osobie - by przekazać im to, co chciałam powiedzieć im osobiście.

Zestaw promował singel "Mine", do którego powstał teledysk z udziałem aktora, Toby'ego Hemingwaya. Pochodząca z płyty piosenka "Innocent" stanowi komentarz Swift odnośnie incydentu podczas rozdania nagród MTV Video Music, kiedy Kanye West przerwał podziękowania Taylor, mówiąc "Cieszę się twoim szczęściem, ale to Beyoncé ma najlepsze wideo".

Płyta uzyskała w większości pozytywne recenzje. - Trzeci album Swift, "Speak Now', jest mniej więcej dwa razy lepszy od wydanego w 2008 "Fearless", który był dwa razy lepszy od jej debiutu z 2006 roku - pisał recenzent "RS". - Tych 14 utworów dokumentuje nadzieje i marzenia wszystkich zakochanych dziewcząt, a Swift napisała je sama (jest również razem z Nathanem Chapmanem, który pracował przy dwóch jej poprzednich wydawnictwach, współproducentką materiału).

Dzieło ukazało się również w edycji deluxe wzbogaconej o 3 dodatkowe nagrania - dwa akustyczne kawałki ("Back to December", "Haunted") oraz remiks przeboju "Mine". Wydawnictwo różniło się również okładką, na której Swift ubrana była w czerwoną sukienkę.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!