szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Out of Sight

Kroke


  • Ocena ogólna:

    5 /5
    [2 głosów]

    Oceń:


Kroke to jeden z najbardziej uznanych zarówno w Polsce jak i na świecie zespołów klezmerskich. Ta wywodząca się z Krakowa (Kroke w języku jidysz znaczy Kraków) formacja działa od 1992 roku.


Początków ich kariery należałoby się dopatrywać w czasie, gdy wydali swoją pierwszą płytę, „Klezmer Acoustic Music”, w 1995 roku. Od tego czasu muzycy nie przestają tworzyć, a ich kolejne krążki, m.in. „Trio”, „The Sounds of Vanishing World” czy „Seventh Trip” zdobywają coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Kroke z powodzeniem łączą w swoich kompozycjach muzykę klezmerską z jazzem, folkiem i muzyką świata (m.in. brzmieniami bałkańskimi czy wręcz orientalnymi). W ostatnich latach nagrywali płyty z takimi muzykami jak Peter Gabriel, Nigel Kennedy czy Edyta Geppert. Są autorami muzyki do filmu „Lista Schindlera” Stevena Spilberga.

W ciągu 18 lat istnienia Kroke muzycy nagrali szereg autorskich płyt, a także składanek i krążków z towarzyszeniem „muzycznych przyjaciół zespołu” („Kroke i goście”), zdobyli także szereg wyróżnień i nagród, m.in. Nagrodę Niemieckiej Krytyki Płytowej, występowali ponadto na prestiżowych festiwalach w kraju i poza jego granicami, m.in. WOMAD czy North Sea Jazz Festival.

W środę, 10 marca o godzinie 19:00, w Wytwórni rozbrzmi muzyka rodem z krakowskiego Kazimierza. Jedna z najbardziej popularnych zarówno w Polsce jak i Europie kapel klezmerskich zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, „Out of Sight”.

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!