szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

30 MarcaNajnowsze wiadomości

30 Marca Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 3 elementy w kategorii: Artyści

Skalpel

Skalpel

Duet Skalpel tworzą wrocławscy producenci Marcin Cichy i Igor Pudło. Wspólnie działają od 2000 roku. Na bazie sampli zaczerpniętych ze starych płyt jazzowych (głównie polskich, choć nie tylko) Skalpel buduje własne kompozycje, w których słychać też elementy trip- i hip-hopu, elektrycznego fusion i klasycznego jazzu. więcej »

52UM

52UM

52um (czytaj "szum") to projekt Roberta Brylewskiego i Konrada Januszka - chirurga, który skalpel zamienia na gitarę, by w ten sposób kształtować otaczającą nas rzeczywistość. Jest to muzyka osadzona w tradycji post-punkowej - dojrzała w treści i nowoczesna w formie, pełna emocji i swoistej dramaturgii. więcej »

Igor Boxx

Igor Boxx

Igor Pudło, współtwórca legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych projektów muzycznych w Polsce ubiegłego dziesięciolecia. więcej »

Znaleziono 16 elementów w kategorii: Płyty

Skalpel

Skalpel

2004-05-17

Debiutancka płyta duetu Skalpel, wydana nakładem legendarnej londyyńskiej wytwórni Ninja Tune bez wątpienia będzie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. Po raz pierwszy bowiem możemy cieszyć się, że nagrania rodzimej grupa trafiają na (...) więcej »

Skalpel

Skalpel

2004-12-31

Winylowa edycja albumu wrocławskiej grupy która jako pierwsza z polskich wykonawców wydała album w prestiżowej Ninja Tune!! Wersja kompaktowa była jednym z najlepiej sprzedających się nowo brzmieniowych wydawnictw na polskim rynku w roku 2004!! więcej »

1958 Breaks

1958 Breaks

2005-12-31

Najnowsze wydawnictwo naszego eksportowego duetu Skalpel. To płyta dość szczególna – wydana tylko na rynku polskim - niemal godzina muzyki, na którą składają się utwory niedostępne wcześniej w wersji CD - oprócz winylowych singli także nowe kawałki (...) więcej »

Sculpture

Sculpture

2003-07-14

Skalpel to z pewnością najgłośniej komentowany ostatnio na Zachodzie polski zespół, który ma szansę dołączyć do grona rodzimych wykonawców takich jak Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak – cieszących się międzynarodową sławą. Wszystko to (...) więcej »

Do Not Disturb 4

Do Not Disturb 4

2010-11-15

Wsłuchaj się w muzyczną opowieści o najbardziej elektryzujących dźwiękach… W rolach głównych m.in.: Nick Cave, David Bowie, Grace Jones, Radiohead, Lyyke Li, Faithless, Air, Skalpel, The Cinematic Orchestra. więcej »

więcej

Znaleziono 92 elementów w kategorii: Wiadomości

Little Dragon i Skalpel na Audioriver 2014

Little Dragon i Skalpel na Audioriver 2014

2014-02-20

Grupa Little Dragon przyjedzie na płocki Audioriver, gdzie zaprezentuje nową płytę. Udział w imprezie potwierdzili ponadto John Digweed, DJ Koze i Skalpel, a także Koven (live), Daniel Avery, Lakker (live) i Maribou State. więcej »

Igor Boxx i Magierski jako Evorevo

Igor Boxx i Magierski jako Evorevo

2014-02-04

Evorevo to Igor Boxx (połowa duetu Skalpel - polskiego "towaru eksportowego" szeroko pojętej muzyki klubowej) i Magierski (znakomity producent hip-hopowy odpowiedzialny za sukcesy takich raperów jak Peja, Sokół i Tede). Ich debiutancki album "Underpop" trafił na sklepowe półki 4 lutego. więcej »

Evorevo, czyli Igor Boxx i Magierski

Evorevo, czyli Igor Boxx i Magierski

2013-10-22

19 listopada ukaże się płyta "Underpop" duetu Evorevo, który tworzą Igor Boxx i Magierski. więcej »

Rozpoczyna się Festiwal Sacrum Profanum

Rozpoczyna się Festiwal Sacrum Profanum

2013-09-15

Sześć koncertów, w których klasyka będzie mieszać się z rockiem, ambientem i popem, znalazło się w programie krakowskiego Festiwalu Sacrum Profanum, zaczynającego się w niedzielę w Krakowie. W ciągu tygodnia zabrzmi muzyka m.in. Briana Eno, Laurie Anderson (na zdj.) czy Aphex Twin. więcej »

Krzysztof Penderecki  gościem Festiwalu Dębica GOODFEST

Krzysztof Penderecki gościem Festiwalu Dębica GOODFEST

2013-08-22

Ostatniego dnia sierpnia, w Dębicy odbędzie się II edycja Festiwalu Dębica GOODFEST, ambitnego przedsięwzięcia muzycznego, które organizują Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Krzysztof Penderecki, kompozytor, dyrygent i pedagog, a przy tym rodowity dębiczanin, osoba mocno związana z miastem. więcej »

Eric Copeland na OFF-ie zamiast Cassa McCombsa

Eric Copeland na OFF-ie zamiast Cassa McCombsa

2013-08-01

Eric Copeland, filar formacji Black Dice, wystąpi na OFF-ie. Nowojorski szaman psychodelii zastąpi Cassa McCombsa. więcej »

The Paradise Bangkok Molam International Band na OFF-ie

The Paradise Bangkok Molam International Band na OFF-ie

2013-07-26

The Paradise Bangkok Molam International Band zasila skład tegorocznego OFF Festivalu. Kolorowa ekipa z Tajlandii zastąpi Solange, która z powodów rodzinnych odwołała całą europejską trasę. więcej »

więcej

Znaleziono 1 element w kategorii: Plotki

Jennifer Lopez pójdzie pod skalpel

Jennifer Lopez pójdzie pod skalpel

2007-09-24

Jennifer Lopez (fot. AFP) zdradziła, że nie wyklucza poddania się w przyszłości operacji plastycznej. Gwiazda zapowiedziała, że pójdzie pod skalpel, jeśli w pewnym momencie przestanie być zadowolona z własnego wyglądu. - Nie wykluczam takiej ewentualności - tłumaczy Lopez. - Nie zamierzam także krytykować kogokolwiek, kto poddał się zabiegowi. więcej »

Znaleziono 8 elementów w kategorii: Galerie

Clark i Skalpel  na festiwalu Sacrum Profanum

Clark i Skalpel na festiwalu Sacrum Profanum

2013-09-23

Zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie! więcej »

Goodfest 2013

Goodfest 2013

2013-09-03

Fest pomysł, fest zabawa więcej »

Igor Boxx w Gdańsku

Igor Boxx w Gdańsku

2011-04-09

Po świetnie przyjętej płycie "Breslau", przyszedł czas na występy promujące wydawnictwo. Zobacz jak było na koncercie w Gdańsku! więcej »

Wszędzie łatwiej, niż w Polsce?

Wszędzie łatwiej, niż w Polsce?

2010-10-19

Nasi wykonawcy nie wydają płyt za granicą dla szeroko pojętego lansu. Czasami jest to jedyna szansa żeby z projektem ruszyć do przodu... więcej »

15 najlepszych polskich płyt

15 najlepszych polskich płyt

2010-10-01

Na 15 urodziny Wirtualnej Polski mamy dla Was specjalne zestawienie najlepszych, według nas, polskich płyt ostatnich 15 lat. Sprawdź jakie to płyty! więcej »

Dj Vadim we Wrocławiu

Dj Vadim we Wrocławiu

2010-01-14

Dj Vadim wraz z zespołem, czyli The Electric, wystąpił wczoraj wieczorem we Wrocławskim klubie Bezsenność. Jako support wystąpili Przaśnik i Igor Box, 1/2 formacji Skalpel. więcej »

więcej

Znaleziono 1 element w kategorii: Imprezy

OFF Festival 2013

OFF Festival 2013

2013-08-01

OFF Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia. Udział w imprezie potwierdzili m.in. The Smashing Pumpkins, Brutal Truth, Austra, Patrick Wolf, Godspeed You! Black Emperor, Girls Against Boys, My Bloody Valentine, Skalpel, Deerhunter i AlunaGeorge. więcej »

Znaleziono 5 elementów w kategorii: Recenzje

Ten sam dom, inne kapcie

Ten sam dom, inne kapcie

2010-12-21

Igor Boxx spakował swoje pudło, napisał na nim starannie "Breslau" i, zanim dopadła go martyrologia, nierozerwalnie związana ze wszystkim co w tytule ma datę, lokalizację lub wydarzenie kojarzone z Rzeczpospolitą Polską, pobiegł szybko w drugą stronę. więcej »

Kandydat na płytę roku

Kandydat na płytę roku

2014-02-19

Błąd, błąd, wielki błąd. Nie można takiej płyty jak "UnderPop" wydawać w lutym bo my, maluczcy, ułomni dziennikarze w grudniu możemy zapomnieć o tak wspaniałym dziele i istnieje ryzyko, że pominiemy krążek w podsumowaniach roku. więcej »