szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

24 KwietniaNajnowsze wiadomości

24 Kwietnia Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 2 elementy w kategorii: Artyści

Morbid Angel

Morbid Angel

Amerykańska formacja Morbid Angel to jedna z najbardziej wpływowych deathmetalowych kapel na świecie. W swoim gatunku, w Stanach Zjednoczonych grupa Morbid Angel jest trzecią formacją pod względem liczby sprzedanych płyt. Wydany w czerwcu 1993 roku krążek "Covenant" jest do dzisiaj najlepiej rozchodzącym się deathmetalowym krążkiem na świecie. więcej »

Arsis

Arsis

Amerykańska formacja łączy oldschoolowy thrash metal z death znajdując uznanie fanów takich formacji jak Death, Morbid Angel, Cannibal Corpse, Immolation, Nile. więcej »

Znaleziono 11 elementów w kategorii: Płyty

Formulas Fatal To The Flesh

Formulas Fatal To The Flesh

1998-02-24

Pierwszy longplay Morbid Angel, na którym funkcję wokalisty pełni Steve Tucker. Pomimo zawirowań składowych zespołowi udało się nagrać kolejną, bardzo dobrze przyjętą wśród słuchaczy deathmetalową płytę. więcej »

Gateways To Annihilation

Gateways To Annihilation

2000-10-17

Szósty studyjny krążek amerykańskiej formacji w momencie wydania dla wielu jej fanów mógł okazać się pozycją dosyć ciężkostrawną. Mimo, że najbardziej charakterystyczne elementy stylu Morbid Angel zostały zachowane, zespół postanowił znacznie odmienić swoje brzmienie. więcej »

Covenant

Covenant

1993-06-22

Szczytowe osiągniecie w karierze Morbid Angel. Najlepiej sprzedający się krążek deathmetalowy w całej historii gatunku. Wydany w czerwcu 1993 roku album okazał się największym komercyjnym sukcesem formacji - tylko w USA rozeszło się blisko 130 tysięcy egzemplarzy - stając się tym samym najlepiej sprzedającym longplayem deathmetalowym. więcej »

Illud Divinum Insanus

Illud Divinum Insanus

2011-06-07

Nowy album nagrany został z oryginalnym wokalistą grupy - Davidem Vincentem i jest to pierwsza płyta po prawie 15 latach z Vincentem w składzie! Będzie to już ósmy krążek w dorobku Amerykanów i jak sam zespół zapowiada - pojęcie ekstremalnego metalu zostanie na nim na nowo zdefiniowane! więcej »

Altars Of Madness

Altars Of Madness

1989-05-12

Debiutancki longplay jednej z najważniejszych deathmetalowych formacji na świecie. Krążek poczynił wyłom w gatunku, prezentując jego bardziej finezyjne oblicze. więcej »

Heretic

Heretic

2003-09-22

Pierwszy krążek, który nie został nagrany w Morrisound Studio na Florydzie. Jedyne regularne dzieło zespołu wydane w pierwszej dekadzie XXI wieku. Prace nad albumem trwały w Diet of Worms studio, a producentem powstałej muzyki został Juan Gonzalez (a także tradycyjnie już, członkowie zespołu). więcej »

Domination

Domination

1995-05-09

Ostatni krążek nagrany w składzie z Davidem Vincentem, przed jego odejściem z grupy w 1995 roku. Longplay był także finalnym zarejestrowanym dla wytwórni Giant Records, która w niedalekiej przyszłości ogłosiła bankructwo. więcej »

więcej

Znaleziono 51 elementów w kategorii: Wiadomości

Wraca koncertowa Fabryka w Krakowie

Wraca koncertowa Fabryka w Krakowie

2014-02-08

Krakowska Fabryka wraca do muzyczno-kulturalnej działalności. 14 lutego występem Dope D.O.D. zacznie się nowy sezon koncertowy w klubie. więcej »

Paradise Lost wydaje rarytasy

Paradise Lost wydaje rarytasy

2013-08-16

Z okazji 25-lecia istnienia, zespół Paradise Lost szykuje nowe wydawnictwo. więcej »

Soulfly oraz Bad Manners w Jarocinie

Soulfly oraz Bad Manners w Jarocinie

2013-05-08

Znamy pełny skład festiwalu w Jarocinie. Uzupełniają go Soulfly oraz Bad Manners, a także I Am Giant, Muchy, Skubas, Leniwiec, Porno Para Ricardo, Brudne Dzieci Sida, CF98, Lovelot, Clintwood oraz Za Zu Zi. więcej »

Kreator i Morbid Angel gdzie indziej w Krakowie

Kreator i Morbid Angel gdzie indziej w Krakowie

2012-10-25

Planowany na 29 listopada koncert zespołów Kreator i Morbid Angel odbędzie się w klubie Fabryka w Krakowie. Występ przeniesiono z katowickiego Mega Clubu do Krakowa. Pierwotnie kapele miały zagrać w Łaźni Nowej, ostatecznie będzie można ich zobaczyć w Fabryce. więcej »

Soulfly zagra w Gdańsku

Soulfly zagra w Gdańsku

2012-07-19

Soulfly - grupa prowadzona przez Maxa Cavalerę, byłego lidera Sepultury, przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album "Enslaved", wydany w marcu 2012. "Enslaved" to jeden z najbardziej agresywnych i dynamicznych albumów w dorobku zespołu, jednocześnie potwierdza powrót Soulfly do najwyższej formy. więcej »

Paradise Lost w kwietniu

Paradise Lost w kwietniu

2012-02-02

23 kwietnia ukaże się nowa płyta Paradise Lost. Dzieło otrzymało tytuł "Tragic Idol". Za projekt okładki odpowiada paryski artysta Valnoir, który już wcześniej współpracował z zespołem, a ponadto z Morbid Angel, Laibach czy Ulver. więcej »

Morbid Angel wykona stare kawałki

Morbid Angel wykona stare kawałki

2011-12-02

Zespół Morbid Angel w przyszłym tygodniu zawita do naszego kraju. Podczas koncertów w Krakowie (7 grudnia, Kwadrat) i Warszawie (8 grudnia, Progresja) grupa wykona oldschoolowy repertuar. więcej »

więcej

Znaleziono 4 elementy w kategorii: Galerie

Muzycy, którzy zaginęli. Co się z nimi stało?

Muzycy, którzy zaginęli. Co się z nimi stało?

2012-01-12

Szczegóły ich zaginięcia wciąż pozostają dla nas nieznane więcej »

Morbid Angel w Warszawie

Morbid Angel w Warszawie

2011-12-09

Grupa Morbid Angel zagrała w klubie Progresja. Zobacz zdjęcia z koncertu! więcej »

Morbid Angel na Metal Hammer Festival 2011

Morbid Angel na Metal Hammer Festival 2011

2011-08-11

Legenda death metalu na MHF 2011! więcej »

Metal Fest 2008

Metal Fest 2008

1970-01-01

16.12.2008, Stodoła, Warszawa więcej »

Znaleziono 9 elementów w kategorii: Recenzje

Potwór znów zaatakował

Potwór znów zaatakował

2008-11-04

Są tacy, którzy wykluczają łączenie pojęć progresywny i death metal. Na szczęście nie należą do nich bracia Joseph i Mario Duplantier, szefowie francuskiej, niezwykle inteligentnej bestii zwanej GOJIRA. więcej »

Plaga patroszenia, czyli podroby gratis...

Plaga patroszenia, czyli podroby gratis...

2009-06-24

Podobno płytą, „The Kill” z 2006 roku, Cannibal Corpse przywrócili wiarę w klasyczny gore death metal. Dziś twierdzą, że niełatwo było nagrać płytę lepszą i cięższą od poprzedniej. A ja mówię „czyżby?!” więcej »

O najgorszych niegodziwościach

O najgorszych niegodziwościach

2010-05-20

To najlepsza płyta Soulfly. Pogodzi starych metalowców, którzy narzekają, że to nie Sepultura, z numetalowymi skoczkami i młodą thrasherką. więcej »

Zamiast nowych cycków

Zamiast nowych cycków

2010-12-04

Na pytanie o specjalne atrakcje z okazji 20-lecia Amorphis, gitarzysta Esa Holopainen wyznał: ”Zrobilibyśmy sobie cycki, ale dziś to już żadna atrakcja, więc nagraliśmy na nowo nasze stare kawałki”. więcej »

Ostatnie życzenie

Ostatnie życzenie

2011-05-17

Cztery sekundy na pomyślenie ostatniego życzenia, a w piątej zaczyna się kompletna wścieklizna. Centurion nie kalkuluje, nie szuka, ani nie eksperymentuje. Gra brutalny death metal na najwyższym poziomie. więcej »

Skok na bungee. Bez liny...

Skok na bungee. Bez liny...

2011-06-05

Po rozmowach z naprawdę kumatymi ludźmi, którzy też słyszeli tę płytę, nie mam złudzeń. Świat jeszcze nie jest gotowy na tak odważne posunięcie. To album brawurowo skomponowany, odważnie zagrany i dziwnie wyprodukowany. Będziemy o nim dyskutować latami. więcej »

Mimo wszystko

Mimo wszystko

2011-11-29

Stillborn raczej nie zdobędzie już popularności Behemotha czy Vadera i zostanie solidnym, death/ black metalowym zespołem dla wytrawnych (?;) znawców gatunku. więcej »

więcej