szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

18 KwietniaNajnowsze wiadomości

18 Kwietnia Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 3 elementy w kategorii: Artyści

Tymon Tymański

Tymon Tymański

Tymon Tymański znany jest przede wszystkim jako kompozytor, autor tekstów i twórca zespołów (Miłość, Kury, Trupy, Czan, The Transistors). Jednak muzyka to nie jedyna pasja – Tymon Tymański spełnia się również jako felietonista, bloger, dziennikarz, aktor, filmowiec. więcej »

Kury

Kury

Jeden z najbardziej niesamowitych polskich zespołów zaliczanych do nurtu yass oraz rocka. Dziecko Ryszarda Tymona Tymańskiego. więcej »

Grzegorz z Ciechowa

Grzegorz z Ciechowa

Grzegorz z Ciechowa to jednorazowy projekt Grzegorza Ciechowskiego. W 1996 zaskoczył fanów albumem "OjDADAna" zawierającym sample przyśpiewek folkowych połączone z elektroniką i gitarami. Z nagrodzonej Fryderykiem płyty pochodzi przebój "Piejo kury piejo". więcej »

Znaleziono 8 elementów w kategorii: Płyty

Kablox-Niesłyna Histaria

Kablox-Niesłyna Histaria

1995-06-01

Debiutancki album trójmiejskiej formacji Kury, założonej przez Tymona Tymańskiego. więcej »

100 lat undergroundu

100 lat undergroundu

2001-08-06

Ostatnia jak dotąd płyta trójmiejskiej grupy Kury to dość niespodziewany zwrot w stronę muzyki technicznej, elektronicznej i rapowanej. więcej »

Na żywo w Pstrągu

Na żywo w Pstrągu

1999-04-12

Zapis koncertu Kur w zakopiańskim klubie "Pstrąg" z 30 stycznia 1999 roku. więcej »

P.O.L.O.V.I.R.U.S.

P.O.L.O.V.I.R.U.S.

1998-03-09

Druga płyta Kur okazała się być wydawniczym strzałem w dziesiątkę. W owym czasie zespół (któremu, nawiasem mówiąc, zawsze ciężko przychodziło wypracowywanie nowego materiału) niewiele koncertował; po latach przylgnęła doń etykietka formacji avant-rockowej. więcej »

Zen

Zen

2007-02-26

Pierwsza płyta nagrana z Szymonem Goldbergiem jako wokalistą, który zastąpił Maćka Maleńczuka po tym jak opuścił on grupę w grudniu 2005 roku. więcej »

St

St

2004-11-15

Loco Star zespól powstał 2 lata temu, w skutek spotkania muzyków udzielających się w wielu ważnych zespołach polskiej sceny alternatywy muzycznej t.j ( Pink Freud, Silver Rocket, Ludzie, Kury, Miłość, Drum Machina ). Wykonywana na (...) więcej »

OjDADAna

OjDADAna

1996-10-07

Jedyny album, jaki Grzegorz Ciechowski wydał pod pseudonimem Grzegorz z Ciechowa. Materiał powstawał w lubelskim studiu Hendrix. Dzieło łączyło polski folklor, głównie z ziem Lubelszczyzny, ze współczesnymi brzmieniami gitar i elektroniki. Album wznowiono w 2002 roku. więcej »

więcej

Znaleziono 28 elementów w kategorii: Wiadomości

Premiera koncertowej płyty  płyty Pure Phase Ensemble już 3 sierpnia

Premiera koncertowej płyty płyty Pure Phase Ensemble już 3 sierpnia

2012-07-17

Koncert Pure Phase Ensemble został zarejestrowany podczas pierwszej edycji festiwalu SpaceFest. w grudniu 2011. Utwory zostały skomponowane podczas warsztatów prowadzonych w CSW Łaźnia przez Raya Dickaty (ex-Spiritualized) i wykonane na żywo przez 13-osobowy, międzynarodowy kolektyw instrumentalny, stworzony specjalnie na potrzeby festiwalu. więcej »

Red Bull Tourbus - Rytmy Młodych  na Festwialu Jarocin

Red Bull Tourbus - Rytmy Młodych na Festwialu Jarocin

2012-07-10

Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się legendarny polski festiwal – Jarocin. Po raz kolejny również rozstrzygnięty zostanie konkurs Red Bull Tourbus Rytmy Młodych, w ramach którego muzyczny autobus stanie się Małą Sceną Festiwalu. Wielbicieli gitarowych dźwięków czeka duża dawka młodych, rockowych brzmień. więcej »

Komety oraz Tymon & The Transistors na festiwalu w Jarocinie

Komety oraz Tymon & The Transistors na festiwalu w Jarocinie

2012-06-22

W trakcie tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie na dachu autobusu Red Bull Tourbus oprócz młodych zespołów - zwycięzców konkursu Rytmy Młodych - wystąpią Komety oraz Tymon & The Transistors. więcej »

Stanisław Soyka i inni na płycie "Klenczon Legenda"

Stanisław Soyka i inni na płycie "Klenczon Legenda"

2012-06-20

Wytwórnia Krajowa oraz Alicja Klenczon mają zaszczyt przedstawić utwór ,,Historia jednej znajomości” w wykonaniu Stanisława Soyki. Piosenka jest pierwszym singlem zapowiadającym album ,,Klenczon Legenda”, który ukaże się jesienią, nakładem wydawnictwa Music Shop Management. więcej »

European Festival Awards 2011 dla OFF Festivalu Artura Rojka

European Festival Awards 2011 dla OFF Festivalu Artura Rojka

2012-01-12

Twórca OFF Festivalu Artur Rojek odebrał nagrodę European Festival Awards 2011 za najlepszy festiwal średniej wielkości. Gala wręczenia nagród odbyła się w holenderskim mieście Groningen. więcej »

Międzynarodowa publiczność na OFF Festivalu

Międzynarodowa publiczność na OFF Festivalu

2011-08-05

W nocy z piątku na sobotę pojawią się na scenie OFF Festivalu światowe gwiazdy muzyki alternatywnej, takie jak Mogwai i Low. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby fanów, którzy przez kilka dni będą bawić się w Katowicach. więcej »

Odsłonięto mural z okazji OFF Festiwalu

Odsłonięto mural z okazji OFF Festiwalu

2011-08-04

Mural autorstwa Sławomira Elsnera - malarza i fotografika mieszkającego i pracującego w Berlinie - odsłonięto w czwartek w centrum Katowic. Mural powstał z okazji rozpoczęcia OFF Festiwalu - jednej z ważniejszych imprez muzyki alternatywnej, której twórcą jest lider Myslovitz, Artur Rojek (na zdj.). więcej »

więcej

Znaleziono 5 elementów w kategorii: Plotki

Mozart jak pokarm dla wcześniaków

Mozart jak pokarm dla wcześniaków

2010-01-11

Wcześniaki, które słuchają muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta szybciej przybierają na wadze i nabierają siły w porównaniu z rówieśnikami - zaobserwowali naukowcy z Izraela. Informację na ten temat podaje serwis internetowy EurekAlert. więcej »

"Mamma Mia! 2" - tak, ale bez ABBY

"Mamma Mia! 2" - tak, ale bez ABBY

2009-09-18

Ostatnio Amanda Seyfried podzieliła się z mediami przypuszczeniem, iż nie powstanie kontynuacja musicalu "Mamma Mia!". Odmiennego zdania jest inna gwiazda filmu - Colin Firth. więcej »

Jennifer Lopez - kura domowa może być sexy?

Jennifer Lopez - kura domowa może być sexy?

2009-04-29

Jennifer Lopez czuje się sexy w roli kury domowej. więcej »

Lily Allen ogranicza występy w Europie

Lily Allen ogranicza występy w Europie

2007-08-12

Lily Allen odwołała część planowanych europejskich koncertów. Do podjęcia tej decyzji artystkę skłonił zły stan zdrowia, wywołany życiem na walizkach. Allen dała ostatnio serię koncertów w Australii i Japonii, po czym przyleciała do Nowego Jorku, aby wziąć udział w ceremonii rozdania nagród MTV. więcej »

Olaf Deroglasoff u Kuby Wojewódzkiego

Olaf Deroglasoff u Kuby Wojewódzkiego

2006-03-03

Już w najbliższy weekend gwiazda sceny niezależnej Olaf Deriglasoff będzie gosciem w popularnym programie Kuby Wojewódzkiego. Emisja TV POLSAT w niedzielę 5 kwietnia, o godzinie 22.35. Obok muzyka w programie pojawi się także satyryk Jan Pietrzak. więcej »

Znaleziono 3 elementy w kategorii: Galerie

Off Festival 2011 - Kury i Barn Owl

Off Festival 2011 - Kury i Barn Owl

2011-08-08

Legendarny "P.O.L.O.V.I.R.U.S." i muzyczne eksperymenty na żywo! więcej »

Tych piosenek nie puszczaj swojemu tacie!

Tych piosenek nie puszczaj swojemu tacie!

2010-06-23

W naszej galerii prezentujemy piosenki, które na czas Dnia Ojca powinniście omijać szerokim łukiem. więcej »

Przyjechał Kombajn do wsi Gdynia...

Przyjechał Kombajn do wsi Gdynia...

2010-01-08

... a zamiast zbierać kury, zebrał rzeszę fanów w klubie Ucho! więcej »

Znaleziono 5 elementów w kategorii: Recenzje

Metalowe Kury?

Metalowe Kury?

2010-02-17

Thrash metal, reggae, techno, ambient, jazz i polska tradycja wyszydzone na jednej płycie. więcej »

Szwedzki gang i niemiecka precyzja

Szwedzki gang i niemiecka precyzja

2013-12-15

Sukces często nie zależy tylko od tego, jak wielki ma się talent w danej dziedzinie. Nierzadko, aby coś się udało, trzeba dobrać odpowiednich współpracowników. Starzy wyjadacze ze Scorpions wiedzą o tym doskonale. Dlatego ich "MTV Unplugged" jest takie dobre. więcej »