szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

24 KwietniaNajnowsze wiadomości

24 Kwietnia Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 2 elementy w kategorii: Artyści

Śfider Anyy

Śfider Anyy

Śfider Anyy to polska grupa założona w 1996 roku w Chrzanowie. Śfider Anyy prezentował muzykę alternatywną, która starała się łączyć hardcore punk, funky oraz hip-hop. Zespół stał się szerzej znany po zajęciu II miejsca na festiwalu Brok'n'Roll w roku 1997, a także dzięki występom przed koncertami Kazika Staszewskiego. więcej »

Kazik Na Żywo

Kazik Na Żywo

Kazik na Żywo - mocno rockowy (hard, rapcore) projekt Kazika Staszewskiego załozony w 1991 roku. Początkowo zespół Kazik na Żywo występował pod nazwą "Kazik", jednak szybko sam Staszewski rozdzielił swoją twórczość na różne projekty stylistyczne, dlatego potrzebował innej nazwy. więcej »

Znaleziono 17 elementów w kategorii: Płyty

Tata Kazika

Tata Kazika

1993-04-01

Jest to pierwszy z dwóch albumów zespołu, poświęconych w całości twórczości ojca Kazika Staszewskiego, Stanisława Staszewskiego. Był to też pierwszy nowy album zespołu wydany nakładem SP Records - niezależnej wytwórni byłego członka zespołu - Sławomira Pietrzaka. więcej »

12 groszy

12 groszy

1997-06-06

Bez wątpienia największe solowe dzieło Kazika. "12 groszy" choćby za sprawą tytułowego nagrania wywindowało Kazika do gwiazdy pierwszego formatu w naszym kraju. więcej »

Spalaj się!

Spalaj się!

1993-04-06

Drugi solowy album Kazika, wydany w 1993 przez wydawnictwo Eska. Jego stylistyka - rap i samplowany podkład pozostała zbliżona do pierwszej płyty Kazika, czyli "Spalam się". więcej »

Salon Recreativo

Salon Recreativo

2001-10-01

Na brak weny muzycy Kultu raczej uskarżać się nie powinni! Nowe dzieło grupy to 16 premierowych utworów (oczywiście jest tu singlowa Brooklyńska Rada Żydów) plus dodatkowa płytka z nowymi wersjami starszych nagrań. W sumie prawie 30 utworów utrzymanych w znanym stylu - czyli Kazik - artysta o wielu twarzach, doskonały rockowy band i waltornia. więcej »

Spalam się

Spalam się

1991-11-11

Debiutancki solowy album Kazika. Płyta promowana była singlem "Dziewczyny". I singiel, i cały krążek okazały się wielkim sukcesem komercyjnym Staszewskiego. więcej »

Oddalenie

Oddalenie

1995-05-29

Trzeci solowy album Kazika "Oddalenie" to już całkowicie samodzielne dzieło Staszewskiego. Artysta użył jedynie sampli. Nagrań dokonano w piwnicy Oddalenie i w studiu Winicjusza Chrósta w Warszawie. więcej »

Melodie Kurta Weill`a i coś ponadto

Melodie Kurta Weill`a i coś ponadto

2001-05-14

doskonała płyta zarówno dla fanów rocka, babci, wielbicieli teatru i opery, jak i najbardziej ortodoksyjnych wielbicieli Kazika. szczególnie polecana po obejrzeniu "Opery za 3 grosze" więcej »

więcej

Znaleziono 90 elementów w kategorii: Wiadomości

Kult na szczycie

Kult na szczycie

2013-05-26

Nowa płyta zespołu Kult znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia OLiS-u. więcej »

De Mono wspiera młode talenty

De Mono wspiera młode talenty

2013-04-12

Zespół De Mono weźmie udział w warsztatach, które odbędą się w ramach Yach Film Festivalu. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zostać współtwórcą wideoklipu do nowego utworu De Mono. Zajęcia poprowadzi Yach Paszkiewicz – równie legendarny twórca, zwany ojcem polskiego wideoklipu. więcej »

Kult idzie prosto

Kult idzie prosto

2013-04-09

Zespół Kult ujawnił pierwsze informacje dotyczące nowego albumu. Nadchodzące dzieło formacji dowodzonej przez Kazika Staszewskiego otrzymało tytuł "Prosto". Premiera planowana jest na maj. więcej »

Kult przedstawia "Układ zamknięty"

Kult przedstawia "Układ zamknięty"

2013-03-22

Do sieci trafił teledysk zespołu Kult do piosenki "Układ zamknięty". Numer promuje tak samo zatytułowany film z Januszem Gajosem w roli głównej. W klipie znalazły się niepublikowane fragmenty filmu oraz sensacyjny finał akcji "aresztowania Kazika". więcej »

Spotkania muzyczne w Zatoce Sztuki

Spotkania muzyczne w Zatoce Sztuki

2012-12-20

W ostatni weekend 2012 roku, 28-30 grudnia w Zatoce Sztuki w Sopocie odbędzie się pierwszy z cyklu „Spotkania muzyczne w Zatoce Sztuki” koncert, zatytułowany: „Ostatnie wieczory w Paryżu”. więcej »

Spotkania muzyczne w Zatoce Sztuki

Spotkania muzyczne w Zatoce Sztuki

2012-12-04

Schyłek 2012 roku nastraja do dekadenckich zrywów, a od tego tylko krok do paryskiej bohemy. Dlatego w ostatni weekend tego roku odbędą się artystyczne i energetyczne spotkanie z piosenką francuską. W trakcie 3 wieczorów usłyszymy znane i ponadczasowych utwory w mistrzowskich wykonaniach. więcej »

IX Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu

IX Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu

2012-07-26

16 solistów i zespołów z całej Polski weźmie udział w rozpoczynającym się w piątek w Kołobrzegu IX Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja". Uczestnicy będą wykonywać dwa utwory: jeden z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, jeden własny. więcej »

więcej

Znaleziono 5 elementów w kategorii: Plotki

Kazik w "Bitwie na głosy"? Tak chcą...

Kazik w "Bitwie na głosy"? Tak chcą...

2011-12-14

Druga edycja "Bitwy na głosy" zbliża się wielkimi krokami. Nic dziwnego, że rozpędza się karuzela z nazwiskami gwiazd, które mają wystąpić w show Dwójki. Jak udało nam się dowiedzieć, TVP 2 chce pozyskać do programu samego Kazika Staszewskiego (48 l.)! więcej »

2009 - zmiana warty w polskim rocku?

2009 - zmiana warty w polskim rocku?

2009-01-12

Marzą nam się polscy The Rolling Stones, którzy po sześćdziesiątce będą w rewelacyjnej formie. I koncertowej i kompozytorskiej. Ale chyba jeszcze bardziej nasz rodzimy rock and roll potrzebuje młodych zdolniachów, którzy starych wreszcie godnie zastąpią! więcej »

Skandal w Żywcu

Skandal w Żywcu

2008-04-28

Skandalem zakończył się koncert szwedzkiej grupy Molly’s Gusher (fot. strona oficjalna) w klubie “Bankowa” w Żywcu. Właścicielka klubu, po skończonym graniu, wbrew wcześniejszym ustaleniom, zażądała wydłużenia występu o dodatkowe 3 godziny, a gdy Ci zaprotestowali, nie wypłaciła im honorarium. Podobno to nie pierwszy wybryk właścicielki klubu.

więcej »

O czym szumią gwiazdy

2007-02-20

Piosenka popularna ma kłopot: jakość śpiewanych tekstów woła o pomstę do nieba.
Popkultura robi z nami, co chce. Stwarza nam zmyślone światy, pobudza skrywane tęsknoty, mebluje życie podług własnego widzimisię. Za to ją kochamy i bez oporów dajemy się mamić. Jednak i w tej dziedzinie można osiągnąć szczyty albo pełzać po dnie. więcej »

Olaf Deroglasoff u Kuby Wojewódzkiego

Olaf Deroglasoff u Kuby Wojewódzkiego

2006-03-03

Już w najbliższy weekend gwiazda sceny niezależnej Olaf Deriglasoff będzie gosciem w popularnym programie Kuby Wojewódzkiego. Emisja TV POLSAT w niedzielę 5 kwietnia, o godzinie 22.35. Obok muzyka w programie pojawi się także satyryk Jan Pietrzak. więcej »

Znaleziono 7 elementów w kategorii: Galerie

Kazik Na Żywo znowu na szczycie!

Kazik Na Żywo znowu na szczycie!

2012-01-12

W czym tkwi tajemnica sukcesu Kazika? więcej »

Jak powstał wielki przebój Kultu?

Jak powstał wielki przebój Kultu?

2011-04-01

Przypomina prawdziwą historię Kazika sprzed lat więcej »

"Granica żenady" została przekroczona?

"Granica żenady" została przekroczona?

2011-03-03

Czy doszło do złamania prawa? więcej »

Co się dzieje z Korą?

Co się dzieje z Korą?

2010-10-07

Gwiazda ma coraz więcej do powiedzenia w sprawach wagi państwowej. Czy tego od niej oczekujecie? więcej »

Kult w Gdańsku!

Kult w Gdańsku!

2009-10-11

10 października odbył się koncert grupy Kult. W gdańskiej stoczni Kazika przywitał tłum fanów. więcej »

Wkurzył Kazika, trafi za kratki

Wkurzył Kazika, trafi za kratki

2009-09-25

Do trzech lat więzienia grozi piratowi, który rozpowszechniał w Internecie najnowszą płytę Kultu "Hurra". więcej »

KNŻ i Większy Obciach

KNŻ i Większy Obciach

1970-01-01

Pękające żarówki, mokre od skraplającej się wody ściany i morze szalejących fanów. Tak wyglądał koncert reaktywowanego Kazika na Żywo we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. więcej »

Znaleziono 2 elementy w kategorii: Teledyski

Marzenia Kazika Staszewskiego

Marzenia Kazika Staszewskiego

2011-12-14

O czym marzy lider zespołu Kult? Do jakich refleksji skłania go rozważanie o swoich ambicjach? (gg) więcej »

Szczera wypowiedź Kazika Staszewskiego

Szczera wypowiedź Kazika Staszewskiego

2012-05-18

Muzyk opowiedział o swoich uczuciach, problemach i nadziejach. Czy rzeczywiście się skończył? (wp) więcej »

Znaleziono 10 elementów w kategorii: Recenzje

Silny Kazik robi grilla

Silny Kazik robi grilla

2009-01-12

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, iż Kazik popadł w dość niepokojącą rutynę ujednolicania wszystkiego, w czym się udziela. O ile w latach dziewięćdziesiątych bez problemu można było odróżnić poszczególne projekty, z którymi był związany, tak wraz z nastaniem nowego millenium, wszystko czego się podjął zaczęło brzmieć podobnie. więcej »

Przepaść

Przepaść

2009-09-24

Zespół Collective Soul zaistniał dzięki post-grunge’owemu przebojowi „Shine”, szesnaście lat temu. Przez ten czas nie rozpadł się i nie reaktywował, tylko robił swoje. Podobno „z miłości do muzyki”. Kanadyjczycy i Amerykanie jedzą ich łyżkami. Dlaczego? więcej »

Porozumienie ponad podziałami dwa

Porozumienie ponad podziałami dwa

2009-10-12

Kult ma wyjątkowo trudne zadanie. I coraz trudniejsze na każdej kolejnej płycie. Musi zachowywać się fair wobec wszystkich dotychczasowych, lojalnych fanów (a nie k***w, które ściągają jego płyty z netu), sprawić frajdę sobie samym i jeszcze nie zawadziłoby zdobyć nowych sympatyków nową twórczością. Choć z tą nowością bywa różnie. więcej »

Mieszko, prowadź!

Mieszko, prowadź!

2010-02-08

Grupa Operacyjna już dawno mocno zakotwiczyła na polskiej scenie hip-hopowej. Najnowszy album Mieszka i Ziemowita wysuwa ich na poziom głównych rozgrywających nie tylko tego nurtu, ale całej krajowej pop kultury. więcej »

Można bez Kazika? Pewnie! Czasem nawet trzeba

Można bez Kazika? Pewnie! Czasem nawet trzeba

2010-05-10

Kompletnie nie podobał mi się debiut Buldoga. "Płyta" była moim zdaniem zbyt toporna, jakby robiona na siłę (co dziwne w przypadku jakiegokolwiek debiutu). Dziś wiem, że nie do końca była to wina lidera grupy Piotra Wieteski. Chyba, że za jego winę uznamy udział w nagraniach Kazika Staszewskiego. więcej »

Kult poraża bez prądu

Kult poraża bez prądu

2010-12-20

Kult to doskonały zespół koncertowy. Ale do tej pory znany z "elektrycznego" wcielenia. Okazuje się, że w wersji akustycznej także potrafi porwać publiczność. więcej »

więcej