szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

16 WrześniaNajnowsze wiadomości

16 Września Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 2 elementy w kategorii: Artyści

Skalpel

Skalpel

Duet Skalpel tworzą wrocławscy producenci Marcin Cichy i Igor Pudło. Wspólnie działają od 2000 roku. Na bazie sampli zaczerpniętych ze starych płyt jazzowych (głównie polskich, choć nie tylko) Skalpel buduje własne kompozycje, w których słychać też elementy trip- i hip-hopu, elektrycznego fusion i klasycznego jazzu. więcej »

Igor Boxx

Igor Boxx

Igor Pudło, współtwórca legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych projektów muzycznych w Polsce ubiegłego dziesięciolecia. więcej »

Znaleziono 1 element w kategorii: Płyty

Breslau

Breslau

2010-11-29

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło z wrocławskiego duetu Skalpel, który w londyńskiej wytwórni Ninja Tune wydał dwie płyty (“Skalpel” 2004, “Konfusion” 2005), bardzo dobrze przyjęte na świecie a w Polsce zaliczane do najważniejszych wydawnictw ubiegłego dziesięciolecia (m.in.“Paszport Polityki”). więcej »

Znaleziono 30 elementów w kategorii: Wiadomości

Evorevo, czyli Igor Boxx i Magierski

Evorevo, czyli Igor Boxx i Magierski

2013-10-22

19 listopada ukaże się płyta "Underpop" duetu Evorevo, który tworzą Igor Boxx i Magierski. więcej »

Skalpel powraca na Sacrum Profanum

Skalpel powraca na Sacrum Profanum

2013-06-20

22 września, Marcin Cichy i Igor Pudło, czyli duet Skalpel zaprezentują się podczas koncertu Polish Icons 2. Lutosławski, który odbędzie się na finał tegorocznej edycji Sacrum Profanum. więcej »

Nowy utwór duetu Skalpel

Nowy utwór duetu Skalpel

2013-04-19

Po niemal ośmiu latach doczekaliśmy się premierowego materiału grupy Skalpel. Nowy utwór Marcina Cichego i Igora Pudło nosi tytuł "If Music Was That Easy". więcej »

Godspeed You! Black Emperor i Skalpel na OFF-ie

Godspeed You! Black Emperor i Skalpel na OFF-ie

2013-03-19

Kanadyjska formacja Godspeed You! Black Emperor zasila skład tegorocznego Off Festiwalu. Udział w imprezie potwierdzili ponadto Skalpel, Goat, Girls Against Boys, Mykki Blanco i The Haxan Cloak. więcej »

Skalpel na Gali Paszportów Polityki

Skalpel na Gali Paszportów Polityki

2013-01-08

15 stycznia 2013 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbędzie się jubileuszowa Gala Paszportów Polityki. Za muzyczną stronę wydarzenia odpowiada Skalpel w składzie Marcin Cichy i Igor Pudło – laureaci Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna za rok 2005. Na scenie zobaczymy również Piotra Orzechowskiego – Pianohooligana. więcej »

Igor Boxx z drugim solowym albumem

Igor Boxx z drugim solowym albumem

2012-11-28

Dwa lata po premierze "Breslau" muzyk zespołu Skalpel powraca z nowym albumem "Dream Logic", nostagiczną wycieczką do lat 90-tych, złotej ery downtempo, headz music i trip-hopu . więcej »

Skalpel z nowym materiałem w Krakowie

Skalpel z nowym materiałem w Krakowie

2012-08-29

Grupa Skalpel wystąpi na festiwalu Sacrum Profanum i będzie mieć niespodziankę. Marcin Cichy i Igor Pudło pracują nad kolejnym krążkiem i - jak można przeczytać na Facebooku wytwórni Ninja Tune - podczas koncertu zaprezentują premierowy materiał. więcej »

więcej

Znaleziono 4 elementy w kategorii: Recenzje

Ten sam dom, inne kapcie

Ten sam dom, inne kapcie

2010-12-21

Igor Boxx spakował swoje pudło, napisał na nim starannie "Breslau" i, zanim dopadła go martyrologia, nierozerwalnie związana ze wszystkim co w tytule ma datę, lokalizację lub wydarzenie kojarzone z Rzeczpospolitą Polską, pobiegł szybko w drugą stronę. więcej »

Kandydat na płytę roku

Kandydat na płytę roku

2014-02-19

Błąd, błąd, wielki błąd. Nie można takiej płyty jak "UnderPop" wydawać w lutym bo my, maluczcy, ułomni dziennikarze w grudniu możemy zapomnieć o tak wspaniałym dziele i istnieje ryzyko, że pominiemy krążek w podsumowaniach roku. więcej »