szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

18 LutegoNajnowsze wiadomości

18 Lutego Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 2 elementy w kategorii: Płyty

Bakers Dozen

Bakers Dozen

2004-05-24

The Muffin Men powstali z inicjatywy Roda Gilliarda, który pod koniec lat 60. usłyszał po raz pierwszy muzykę Franka Zappy i od tamtej pory pozostawał pod jej ogromnym wrażeniem. Jako student Music College, w wielkim stylu swojego idola, wprawił w (...) więcej »

Quaudiophiliac

2004-10-11

To niezwykły dokument prezentujący nagrania i miksy Franka Zappy z lat 70. wydobyte z archiwów przez Joe'ego Traversa, a przygotowane do wydania przez Dweezila Zappę. Na płycie usłyszeć można po raz pierwszy niepublikowane dotąd wersje kompozycji takich (...) więcej »

Znaleziono 21 elementów w kategorii: Wiadomości

Steve Vai kolejną gwiazdą Thanks Jimi Festival

Steve Vai kolejną gwiazdą Thanks Jimi Festival

2014-03-26

Znamy kolejnego artystę, który wystąpi 1 maja we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach 12. edycji Thanks Jimi Festival. W stolicy Dolnego Śląska zagra Steve Vai – jeden z najlepszych i najważniejszych gitarzystów wszech czasów. więcej »

Steve Vai z orkiestrą w Polsce

Steve Vai z orkiestrą w Polsce

2013-02-09

12 czerwca we wrocławskiej Hali Ludowej wystąpi Steve Vai. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Evolution Tempo. Oznacza to, że wirtuoz gitary zagra swoje utwory zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną. więcej »

20 lat temu zmarł kompozytor John Cage

20 lat temu zmarł kompozytor John Cage

2012-08-11

Był jednym z ważniejszych kompozytorów muzyki współczesnej, poetą, teoretykiem muzyki i autorem kompozycji "4'33", w której nie pada ani jedna nuta, a muzycy siedzą bezczynnie na scenie. 20 lat temu zmarł John Cage. więcej »

Steve Vai na jedynym koncercie w Polsce

Steve Vai na jedynym koncercie w Polsce

2012-07-11

28 października w warszawskim klubie Stodoła wystąpi Steve Vai. Vai jest prawdziwym wirtuozem gitary, wizjonerskim kompozytorem i producentem muzycznym, uznawanym za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów. więcej »

Steve Vai zagra w Polsce!

Steve Vai zagra w Polsce!

2012-07-10

28 października w warszawskim klubie Stodoła wystąpi Steve Vai - prawdziwy wirtuoz gitary, wizjonerski kompozytore i producent muzyczny, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów. więcej »

Premiera trzeciego albumu George Dorn Screams

Premiera trzeciego albumu George Dorn Screams

2011-11-03

“Go Cry On Somebody Else’s Shoulder” - trzeci krążek cenionej bydgoskiej grupy George Dorn Screams to z pewnością najbardziej piosenkowa pozycja w ich dyskografii. więcej »

Homosapiens zagra w gdyńskim klubie Ucho

Homosapiens zagra w gdyńskim klubie Ucho

2011-02-17

Już 18 lutego 2011 (piatek) w gdyńskim klubie ucho wystąpi znany polski zespół Homosapiens. Koncert rozpocznie się o 20:00. więcej »

więcej

Znaleziono 2 elementy w kategorii: Plotki

Frank Zappa ma własną ulicę w Berlinie

2007-07-30

Frank Zappa został patronem jednej z berlińskich ulic. Nazwisko kultowego muzyka nadano długiej na 300 metrów ulicy w Marzahn, wschodniej dzielnicy niemieckiej metropolii. Przy ulicy znajdują się nie tylko rzędy bloków mieszkalnych, ale i Orwo Haus - była hala produkcyjna, w której dziś młode zespoły ćwiczą swe umiejętności. więcej »

Księżycowa Jednostka lepsza od Jabłka

2005-11-15

Córka Franka Zappy, Moon Unit, znalazła się na szczycie listy dziwacznie nazywających się potomków muzycznych gwiazd. W pierwszej dziesiątce zestawienia, na siódmej lokacie, znalazło się jeszcze jedno z czterech dzieci amerykańskiego muzyka - Dweezil. Lista pomija jednak - o dziwo - kilkumiesięcznego synka Seala i Heidi Klum, którego pełne imię brzmi Henry Günther Ademola Dashtu. więcej »

Znaleziono 3 elementy w kategorii: Recenzje

Tradycyjny miszmasz

Tradycyjny miszmasz

2009-11-03

Na swoim trzecim krążku kontrowersyjni Dick4Dick przestają krążyć wokół fallusa i zabierają się za swoje i nasze serca. Z impetem wkraczają do archiwum (głównie polskiej muzyki rozrywkowej) i bez kozery wykradają co cenniejsze motywy, by miło powspominać miniony czas. więcej »

Metalowa szopka

Metalowa szopka

2009-11-23

Cztery nowoskomponowane utwory i sześć tradycyjnych pieśni świątecznych i kolęd składa się na “ Winter Songs” zespołu Halford. To nie żart. Metal God oddaje hołd Dzieciątku. więcej »

Dla poszukiwaczy

Dla poszukiwaczy

2011-12-04

Komu mało wirtuozerii w progresywnym metalu, jaki przed laty Chuck Schuldiner zaczął grać z Death, a któremu już po jego śmierci przywrócili blask Periphery czy Atheist, powinien poznać djent. więcej »