szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

5 KwietniaNajnowsze wiadomości

5 Kwietnia Najnowsze plotki

banner
banner
banner
banner

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 3 elementy w kategorii: Artyści

Bob Marley

Bob Marley

Bob Marley urodził się 6 lutego 1945 w Nine Maile na Jamajce. Swoje przekonania zawierał w piosenkach, które zostały do dziś, a ich przekaz nawet po upływie wielu lat jest nadal aktualny. Jego ojciec, którego nigdy nie poznał, był białym oficerem armii, a matka jamajską wieśniaczką. Bob Marley dorastał w slumsach w Kingston. więcej »

Patrice

Patrice

Patrice Babatunde Bart-Williams - znany w świecie muzycznym jak Patrice - to niemiecki wokalista i autor tekstów związany ze sceną reggae. Artysta dorastał słuchając takich muzyków jak Burning Spear, Fela Kuti, Bob Marley czy Bob Dylan, a swoje pierwsze kompozycje zaczął pisać w wieku 12 lat. więcej »

The Wailers

The Wailers

The Wailers to jedna z najważniejszych kapel reggae w historii gatunku. Najbardziej znanym jej członkiem był zmarły w 1981 roku Bob Marley. Do dziś płyty The Wailers rozeszły się w łącznym nakładzie przekraczającym 250 milionów egzemplarzy, a w czasie odbytych tras koncertowych zagrała ona dla ponad 24 milionów ludzi. więcej »

Znaleziono 25 elementów w kategorii: Płyty

The Wailing Wailers

The Wailing Wailers

Debiutancki album grupy The Wailers, w której występował Bob Marley. Materiał został wydany w 1965 roku dzięki wytwórni Studio One. więcej »

Soul Revolution

Soul Revolution

"Soul Revolution" to kolejne wydawnictwo The Wailers. Za produkcję materiału odpowiedzialni byli Lee "Scratch" Perry oraz Bob Marley. więcej »

Natty Dread

Natty Dread

1974-10-25

"Natty Dread" to pierwszy materiał na którym pojawiła się nazwa "Bob Marley and The Wailers" w przeciwieństwie do wcześniejszych wydawnictw, na których widniała jedynie nazwa "The Wailers". więcej »

Burnin'

Burnin'

1973-10-19

Kolejny album grupy The Wailers, w której aktywny był Bob Marley przyniósł niesamowite przeboje - "Get Up, Stand Up" oraz "I Shot the Sheriff". Reedycje płyty pojawiły się w 2001 oraz 2004 roku. więcej »

Exodus

Exodus

1977-06-03

Dziewiąty album grupy Bob Marley & The Wailers wydany w czerwcu 1977 roku. Przez wielu krytyków muzyczny album "Exodus" jest uważany za jeden z najlepszych w historii muzyki. Pochlebne opinie wyrażali m.in redaktorzy Rolling Stone, magazynu Time, a także stacji VH1. więcej »

Bob Marley And Friends

2001-01-01

naj dobra płyta w dziejach... więcej »

więcej

Znaleziono 73 elementów w kategorii: Wiadomości

Phosphorescent przerabia Boba Dylana

Phosphorescent przerabia Boba Dylana

2014-01-24

W sieci pojawił się cover utworu "Tomorrow Is a Long Time" Boba Dylana w wykonaniu Matthew Houcka z Phosphorescent. więcej »

Vampire Weekend przerabiają Bocellego

Vampire Weekend przerabiają Bocellego

2014-01-08

W sieci pojawił się cover klasyku "Con Te Partiro" Andrei Bocellego w wykonaniu indierockowej kapeli Vampire Weekend. więcej »

Beck przerabia Johna Lennona

Beck przerabia Johna Lennona

2014-01-01

Do sieci trafił cover piosenki "Love" Johna Lennona w wykonaniu Becka. Kawałek wejdzie do programu kompilacji "Sweethearts 2014" wydanej pod auspicjami sieci kawiarni Starbucks. więcej »

Anita Lipnicka z nową płytą w trasie

Anita Lipnicka z nową płytą w trasie

2013-09-16

2 października ukaże się nowy album Anity Lipnickiej, "Vena Amoris". Artystka promować będzie materiał na żywo. Materiał został zarejestrowany w Londynie pod okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy, Goldfrapp). więcej »

Nowa płyta Anity Lipnickiej

Nowa płyta Anity Lipnickiej

2013-09-02

Anita Lipnicka zakończyła właśnie prace nad nowym albumem studyjnym. Materiał został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy ,Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty. więcej »

Strzelanina w domu Boba Marleya. "To była zbyt przemyślana akcja"

Strzelanina w domu Boba Marleya. "To była zbyt przemyślana akcja"

2013-08-29

"Bob Marley - nieopowiedziana historia króla reggae" to ekscytująca książka opisująca życie, śmierć i spuściznę jednego z najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Biografia jest już dostępna w naszych sklepach. W naszym serwisie możecie przeczytać fragment wydawnictwa, opisujący zamachu na Boba Marleya, do którego doszło w grudniu 1976 roku. więcej »

Bob Marley i "Nieopowiedziana historia króla reggae"

Bob Marley i "Nieopowiedziana historia króla reggae"

2013-08-21

"Bob Marley - nieopowiedziana historia króla reggae" to ekscytująca książka opisująca życie, śmierć i spuściznę jednego z najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Biografia jest już dostępna w naszych sklepach. więcej »

więcej

Znaleziono 9 elementów w kategorii: Plotki

"Marley - One Love" w polskich kinach

"Marley - One Love" w polskich kinach

2012-04-12

4 czerwca w sieci Multikino odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Marley - One Love". Wieczorem tego dnia w kilkunastu miastach, na największych salach, pokazany zostanie głośny film nagrodzonego Oscarem Kevina Macdonalda "Marley". więcej »

Urodzaj filmów o Bobie Marleyu

Urodzaj filmów o Bobie Marleyu

2010-08-19

Powstanie kolejny film o Bobie Marleyu. Za jego kamerą stanie Brytyjka Jenny Ash. Reżyserka ostatnio otrzymała nominację do nagrody Emmy za realizację telewizyjnego filmu "America The Story of Us". więcej »

Jonathan Demme o Bobie Marleyu

Jonathan Demme o Bobie Marleyu

2008-05-23

Jonathan Demme zastąpi Martina Scorsese za kamerą filmu biograficznego o Bobie Marleyu. Scorsese wycofał się z projektu ze względu na inne zobowiązania. Demme zrealizuje obraz we współpracy z rodziną legendarnego muzyka. Jednym z producentów będzie Ziggy Marley. więcej »

Film o Bobie Marleyu bez jego muzyki

Film o Bobie Marleyu bez jego muzyki

2008-03-21

Rodzina Boba Marleya nie zgodziła się, aby w filmie biograficznym o legendarnym artyście przygotowywanym przez studio Weinstein Co. wykorzystano jego muzykę. Nie pomógł nawet fakt, iż producentką wykonawczą jest wdowa po muzyku, Rita Marley. więcej »

Lauryn Hill żoną Boba Marleya

Lauryn Hill żoną Boba Marleya

2008-03-07

Lauryn Hill została wytypowana do roli w filmie ukazującym losy Boba Marleya. Wokalistka miałaby w obrazie wcielić się w postać żony legendarnego artysty reggae. Za podstawę scenariusza posłużą pamiętniki wdowy po muzyku, Rity - "No Woman No Cry: My Life With Bob Marley". więcej »

Bob Marley na ekranach kin

Bob Marley na ekranach kin

2008-03-04

Pamiętnik wdowy po Bobie Marleyu,, opisujący lata wspólnego życia z legendarnym muzykiem, doczeka się ekranizacji. Książka "No Woman No Cry: My Life With Bob Marley" autorstwa Rity Marley została wydana w roku 2004. Dzieło opisuje burzliwy związek Rity i Boba, począwszy od ich ślubu w roku 1966, poprzez liczne romanse, separacje i narodziny czwórki dzieci pary, po próbę zabójstwa w roku 1976. więcej »

Bob Marley na PenDrivie

Bob Marley na PenDrivie

2007-04-24

Dla uczczenia 30. rocznicy premiery albumu "Exodus" Boba Marleya, do sklepów trafi reedycja dzieła. Materiał ukaże się jednak na nietypowych nośnikach, a mianowicie na PenDrivie oraz przenośnej karcie pamięci. Nietuzinkowe wydawnictwo będzie pierwszym w historii longplayem wgranym na komputerowe gadżety. więcej »

więcej

Znaleziono 6 elementów w kategorii: Galerie

Carlton Barrett: Jego śmierć zszokowała fanów reggae

Carlton Barrett: Jego śmierć zszokowała fanów reggae

2013-04-17

Słynny muzyk został zamordowany przed własnym domem więcej »

Bob Marley

Bob Marley

1970-01-01

Galeria Boba Marleya więcej »

Król okradziony

Król okradziony

1970-01-01

Kto zrabował białe kruki Marleya? więcej »

Marley na szklanym ekranie

Marley na szklanym ekranie

1970-01-01

Film o królu reggae więcej »

10 muzyków najbliżej Boga

10 muzyków najbliżej Boga

1970-01-01

Ranking Bartka Chacińskiego więcej »

Znaleziono 1 element w kategorii: Imprezy

John Porter na żywo w Warszawie

John Porter na żywo w Warszawie

2011-01-17

Po wieloletniej współpracy z Anitą Lipnicka, John Porter kontynuuje solową działalność. 18 lutego 2013 zaprezentuje na żywo w warszawskim Teatrze Studio album "Back in Town". więcej »

Znaleziono 3 elementy w kategorii: Recenzje

Róg obfitości

Róg obfitości

2008-09-30

"Plenty" znaczy obfitość. I taka właśnie jest płyta Mariki. Pełna pomysłów, uroczych melodii, ciekawych aranżacji i całkiem udanych tekstów. Zawód mogą poczuć jedynie zwolennicy jamajskiej natury artystki. więcej »

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

2011-02-10

Wcale nie było oczywiste, że to przysłowie nada się na tytuł recenzji debiutanckiej płyty starszego syna Kazika Staszewskiego. Bądźmy jednak dobrej myśli – Janusz ma po swojej stronie genetykę i dobry plan:) więcej »

Podróż w czasie

Podróż w czasie

2011-03-20

Ależ to jest płyta! John Porter długo (za długo) kazał na nią czekać, ale to, co dostajemy na "Back In Town" sprawia, że momentalnie wybaczamy mu wieloletnią zwłokę. więcej »