szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Puzzle

Ziyo


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2009-03-11
 • Wytwórnia: MTJ Agencja Artystyczna
 • Gatunki: Rock
 • Czas: 5:31:23
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [7 głosów]

  Oceń:


Zmianę klimatu zapowiada następna kompozycja " Mega moc RTV " której tekst to przestroga i gorzki komentarz do sytuacji w której ludzie coraz częściej bezkrytycznie i bezrefleksyjnie ulegają informacyjnej i intelektualnej manipulacji w przekazach medialnych radia i telewizji. Punk - rockowy charakter tego numeru podkreśla powagę problemu. Dzisiejsze media z wyjątkową konsekwencją wciskają ludziom teorie i koncepcje ... również np. artystyczne... nie mające nic wspólnego z prawdziwą percepcją rzeczywistości, realnym życiem czy choćby dobrym gustem, więc kolejny już raz Jerzy Durał komentuje negatywnie wyrachowanie mediów i naiwność ludzi, którzy z zadziwiającą beztroską wchodzą w ten nierealny a wręcz praktycznie wirtualny świat reklam, seriali, tok i reality show'ów czy informacyjno - politycznego bełkotu.

Po tej sporej dawce gitarowego czadu pojawia się dla kontrastu, pozwalajacy na chwilę luzu utwór " Mesa Boogie" z optymistycznym, zabawnym a nawet lekko satyrycznym tekstem o wakacyjnym szaleństwie, nagrany w żywym, tanecznym pulsie Boogie . Dalej tytułowy kawałek "Puzzle" z nowoczesnym, energetycznym beatem. Jest to gorzka opowieść o trudnych wyborach w miłości i klasycznym dylemacie: "...z tobą czy bez ciebie..." Następny utwór to ostry, riffowy i motoryczny " Na horyzoncie Nowy Rok " a zaraz po nim kolejne romantyczne i przejmujące wyznanie miłosne w piosence " Tylko mnie kochaj ". Po tej rockowej balladzie następuje osobista deklaracja Jerzego Durała autora wszystkich kompozycji i tekstów na płycie PUZZLE, podana w formie artystycznego manifestu popartego energicznym rytmem i gitarowym riffem z przejmującym, dramatycznym refrenem " To jeszcze nie koniec ". Płytę zamyka melancholijna , jesienna impresja o rozstaniu i tęsknocie pt. "Poste Restante ".

Dodatkowym bonusem dla koneserów jest "Dancing with tears in my eyes" autorska wersja znanego przeboju legendy new romantic lat 80. - zespołu UltraVox.

Jerzy Durał wystepujący kolejny raz także w roli producenta muzycznego nowego krążka ZIYO mówi o przygotowaniach i samej realizacji nagrań:
"... Prace nad płytą rozpoczęliśmy już na poczatku 2007 roku. Tym razem w moim prywatnym studio przegotowaliśmy tylko próbne, wstępne wersje utworów na nową płytę. Po nagraniu u siebie dwóch krążków ( Exlibris i Popburger ) postanowiłem zdecydowanie odświeżyć atmosferę i popracować nad albumem PUZZLE w innym miejscu i z innymi realizatorami niż zwykle. Początkowo planowaliśmy wyjazd do doskonale wyposażonego i utytułowanego studia w Kolonii w Niemczech ale tam zaoferowano nam niedogodne dla nas terminy sesji więc w efekcie zdecydowaliśmy się na studio " Nieustraszeni Łowcy Dźwięków " w Krakowie gdzie nagraliśmy większość śladów i studio FPGS również w Krakowie gdzie przenieśliśmy się na mixy.

Po wszystkim w studio Jacka Gawłowskiego w Warszawie został wykonany mastering. Tak więc praca nad płytą przebiegała praktycznie w czterech studiach i w związku z tym trwała ponad rok ale jestem pewien że było warto podjąć aż taki wysiłek bo mam wrażenie ze efekt końcowy zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców. A wiec pozostaje mi tylko zaprosić do wysłuchania naszej nowej płyty PUZZLE i życzyć mocnych wrażeń i dobrego odbioru ... !!! "

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!