szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

22 KwietniaNajnowsze wiadomości

22 Kwietnia Najnowsze plotki

"Obiecałam sobie, że nie popełnię tego błędu" (rozmowa z Aluną z AlunaGeorge)

2013-07-30   A A A
 

Aluna Francis nie zgodziła się na szare wygodne życie. Nie chciała pracować po osiem godzin przez pięć dni w tygodniu, a wolny czas spędzać na niekończącym się narzekaniu. Aluna wolała skupić się na jak najlepszym spożytkowaniu swojej kreatywnej energii. I chwała jej za to.

Debiutancki album "Body Music" AlunaGeroge to jedna z przyjemniejszych muzycznych propozycji tego lata. Z piękniejszą połówką brytyjskiego duetu rozmawialiśmy m.in. o buncie, refleksologii, płycie i OFF-ie.

W piosence „You Know You Like It” śpiewasz: „chcę się dobrze bawić, nie mów mi, czego nie mogę robić”. Często słyszałaś w swoim życiu, że czegoś ci nie wolno?

Alulna Francis:
W zasadzie to tak. Chodziłam do żeńskiej szkoły na przedmieściach. Moi sąsiedzi nie robili niczego kreatywnego. Mieli standardowe, nudne zawody, na które nieustannie narzekali. Kiedyś na lekcji powiedziałam, że chcę zostać charakteryzatorką. Wszyscy wybuchli śmiechem. Zupełnie nie wiedziałam, co jest w tym takiego zabawnego. W życiu robię tylko to, co chcę. Jeśli jest coś, czym nie chcę się zajmować, szukam sposobu, żeby to w minimalnym stopniu polubić. Jeśli pomimo moich starań nadal jest beznadziejnie, biorę się za coś innego. Oto moja filozofia.

Konserwatywne środowisko, w którym dorastałaś, musiało mieć cię za kawał buntowniczki.

Alulna Francis:
Kiedy zaczęłam wiązać swoją przyszłość z muzyką powtarzali, że jestem szalona. Nic sobie z tego nie robiłam. Podczas pracy nad kolejnymi utworami czuję, że w pełni angażuję cały swój potencjał. Każda piosenka jest dla mnie nowym wyzwaniem.

W mojej rodzinie było kilka osób z bardzo dużym kreatywnym potencjałem. Zbyt szybko się jednak poddali i skupili na życiu rodzinnym. W wieku 45 lat wychodzili z letargu, patrzyli na swoje życie i mówili: „Mój Boże. Co ja zrobiłem? Przecież mogłem coś osiągnąć”. Widziałam ten ich żal i obiecywałam sobie, że nie popełnię tego samego błędu. Chcę zrobić coś, z czego będę mogła być dumna, kiedy już przyjdzie czas na macierzyństwo i zabawę w dom.Kiedy zaczęłaś śpiewać?

Alulna Francis:
Mam wrażenie, że śpiewam od zawsze. Przełom nastąpił siedem lat temu, kiedy zaczęłam współpracować z innymi muzykami i zespołami. Eksperymentowałam. Byłam w grupie indie i w zespole jazzowym. Nagrywaliśmy w różnych dziwnych miejscach. Kiedyś pracowałam z gościem, który jednocześnie pisał muzykę i plewił ogródek.

Karolina Wanat/ fot. Universal
oceń
7
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!