szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

24 MarcaNajnowsze wiadomości

24 Marca Najnowsze plotki

"Lubię mieć kontakt z chaosem" (rozmowa z Natalią Przybysz)

2013-06-26   A A A
 
Co się dzieje z Sistars?

Natalia Przybysz:
To może być w ogóle koniec tego zespołu. Z Pauliną chciałyśmy zrobić coś we dwie, ale lojalnie poszłyśmy do chłopaków. Wszystkie różnice, które nas z nimi kiedyś rozdzieliły, nasiliły się jeszcze bardziej. Paulina ma dwójkę dzieci, ja mam dwójkę dzieci. Macierzyństwo powoduje, że człowiek nie potrafi skupić się na rzeczach, które nie zażerają do końca. Nie miałyśmy siły na problemy, na które natknęłyśmy się chłopakami.

Z Pauliną stworzyłyśmy projekt Archeo. Jak w "Seksmisji" - chłopaki nie przeżyli kataklizmu, a my jesteśmy siostrami z Arecho i powracamy jako sanitariuszki. Mamy kilka swoich piosenek. Gra z nami Marcin Ułanowski, który był w pierwszym składzie Sistars. Poza tym Wojtek Traczyk, Mateusz Waśkiewicz i Mariusz Obijalski. Archeo będzie brzmiał ostrzej niż Sistars. Odwołujemy się do naszych zajawek sprzed zespołu. Są to takie muzyczne wykopaliska archeologiczne. Kiedy byłyśmy małe, dużo czasu spędzał z nami wujek. Oprócz jazzu i soulu serwował nam też Bad Brains czy dokonania zespołu Zgoda albo Shakin' Dudi. Archeo ma być bardzo pierwotne i nieznośne. Mamy trochę takich laleczkowych, słodkich i milutkich rzeczy, a też trochę takich niefajnych i niemiłych. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Przy Janis nauczyłam się, że bardzo dużo weryfikuje się podczas koncertów. Płytę zamierzamy nagrać na setkę. Mamy totalny luz. Zachowujemy się jak początkujący zespół, który zaczyna od grania. To nie będzie mega produkcja w stylu Beyonce. Raczej ciekawe spotkanie mnie i mojej siostry. Ciężko jest nam odnaleźć się w duecie po tym, jak obie stałyśmy się niezależne. Mamy dużo rzeczy do przegadania i dużo do pośpiewania, żeby znowu nam zażarło. Sistars to była mega produkcja, w której miałyśmy niewiele do powiedzenia. Byłyśmy częścią układanki, w której wszystko było z góry wiadome. Zero improwizacji. Byłyśmy trybikami w takiej pro-amerykańskiej koncepcji, co mnie przerażało. Lubię mieć kontakt z chaosem i wolnością.

Ty lubisz chaos, ale mam wrażenie, że Paulina woli mieć wszystko dobrze zorganizowane.

Natalia Przybysz:
Zdecydowanie. Paulina dużo więcej komponuje i stara się dokładnie wytłumaczyć muzykom, o co jej chodzi. Ja lubię mieć kontakt z żywymi istotami, które odnoszą się do tego, co zrobiłam. Daję im też dużo więcej wolności. Z drugiej strony wydaje mi się, że Paulina jara się zupełnie czymś innym. Ona lubi aranżować, a ja nie wiem czy nie lubię, czy nie umiem. Musimy nauczyć się ze sobą współpracować. Podczas koncertu jest bardzo dobrze. Intuicyjnie się dogadujemy. Miałyśmy już kilka konkretnych kłótni. Kiedy kłócimy się z chłopakami, to przestajemy się do siebie odzywać i jest koniec. Z siostrą nie ma takiej opcji. Dobijam się do niej, poryczę się, stanę na głowie w środku miasta. W końcu wysłucha mnie i godzimy się. Jesteśmy różne, ale to powoduje, że jest ciekawie. Paulina jest poukładana. A ja? Ja jestem bardziej taka małpina.


Sistars na Heineken Open'er 2011
Karolina Wanat/ fot. AKPA
oceń
18
21
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -3 [5]
~pikus [2013-07-01 21:37]

nie lubie tych dziewuch Przybyszownych....dla mnie one jakies takie nie domyte,byle jak ybrane...poprostu dziwadla.A z tym ich spiewaniem to mozna by polemizowac.Krotko....dziwadla jak na dzisiejsze czasy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [3]
~wk [2013-07-01 20:44]

Niezapomniany koncert ze Stańką w Krakowie. Rewelacyjny duet. Teraz podziwiam za profesjonalizm.

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~xkl [2013-07-01 10:44]

paszteciak

odpowiedz

Ocena: +1 [7]
~aa [2013-07-01 09:40]

kto to??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [6]
~londrynka [2013-07-01 09:13]

"tyrańska" praca? ktoś chyba musi się trochę dokształcić...

odpowiedz

Ocena: +5 [7]
~Paulus [2013-07-01 08:44]

Tzw. "artyści" nie powinni naśladować Boskiej Janis, J. Hendrixa, Led Zeppelin bo wychodzi to śmiesznie.

odpowiedz

Ocena: +8 [18]
~Jacek [2013-06-27 12:19]

Jest prośba do zakompleksionych półgłówków,o nie umieszczaniu komentarzy,skoro nie rozumieją o co chodzi w danym artykule.

odpowiedz

Ocena: +9 [41]
~ania [2013-06-27 10:12]

Do burdelu nadaje się wspaniale.Tylko doopy wypinać umieją i nic więcej.Im bardziej chamska i wulgarna tym bardziej "nowoczesna i wyzwolona".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -8 [42]
~POLSKA SIŁA [2013-06-27 09:54]

SEKS JEST TEŻ W KAŻDEJ TIRÓWCE.DUUUŻO SEKSU. OT , CAŁY ARTYZM TEJ PANIENKI

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -5 [27]
~hela [2013-06-27 09:54]

ale obciach!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz