szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

6 KwietniaNajnowsze wiadomości

6 Kwietnia Najnowsze plotki

"Nie mamy nic wspólnego z illuminati" (rozmowa z Alt-J)

2013-03-20   A A A
 
Czy z tych początków waszej działalności pochodzą jakieś utwory, które trafiły na „An Awesome Wave”?

Gwil Sainsbury:
Zdecydowanie. „Something Good” jest dobrym przykładem. Zanim weszliśmy do studia mieliśmy tylko zwrotkę i refren. Podczas prac nad materiałem dorzuciliśmy zwrotki, rozwinęliśmy ten kawałek. Wiele melodii na tej płycie pochodzi z tamtego okresu naszej działalności, sprzed 2-3 lat.

Wiele z tekstów opowiada o postaciach z literatury czy filmu. Jak chociażby „Matilda” zainspirowana bohaterką z „Leona zawodowca”.

Gwil Sainsbury:
Joe pisze nasze teksty. Wiele z utworów opiera się na jego przeżyciach. Używa przykładów z filmu czy literatury, żeby słuchacze mogli łatwiej się w tym odnaleźć. Nie chodzi o sam film, ale o to, co go poruszyło, wzruszyło, jak może odnieść się dzięki niemu do swoich doświadczeń.

Myślicie już o następnej płycie?

Gwil Sainsbury:
Na razie ciężko to zaplanować. Do końca roku jesteśmy w trasie, więc nie jestem pewien czy znajdziemy czas na studio. Nie mamy pojęcia, jak ułożą się nasze plany, ale nie wydaje mi się, żebyśmy zbyt szybko zarejestrowali materiał na kolejną płytę. Chociaż zobaczymy, jak to się ułoży. Im więcej koncertujemy i im więcej gramy ze sobą, tym stajemy się bardziej pewni siebie. Dziś jesteśmy zdecydowanie lepsi niż kiedyś.

Czy podczas występów na żywo wasza muzyka ewoluuje?

Gwil Sainsbury:
Tak. Próby dźwięku to idealny moment na jammowanie. Próbujemy nowy rzeczy, czasami nagrywamy, żeby je zapamiętać. Nie mam pojęcia, w którym kierunku pójdziemy z naszą drugą płytą. W sumie, nie mieliśmy pojęcia, jak będzie brzmiał nasz debiut. Wszystko wyklarowało się, kiedy weszliśmy do studia.

Alt-J będą jedną z gwiazd Heineken Open'er Festival 2013. Impreza odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Gdyni. W ramach festiwalu wystąpią również Blur, Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age, Kings of Leon, Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek i Tame Impala. Ponadto 7 lipca na terenie lotniska Babie Doły wystąpi Rihanna.

Karolina Wanat/ fot. Mystic
oceń
8
6
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +5 [5]
~ono [2013-04-02 02:23]

jak widac na heinekenie bedzie stado wystepujacych usluznych NWO, malp , przysiegajacych, ze nic z tym nie ma wspolnego, a glowna od macenia w glowach mlodych lub nieswiadomych ludzi to rihanna, dziewczynka z wysp karaibskich cudownie robiaca kariere w massmediach, tak przypadkiem, wielki talent,...voodoo

odpowiedz

Ocena: +10 [10]
~ababamus [2013-04-01 23:38]

Haha zrób trójkącik na scenie ,a stado baranów to powtórzy jak tresowane małpy. I jak tu się dziwić ,że różne hitlery dochodzą do władzy.

odpowiedz

Ocena: +11 [15]
~inn [2013-04-01 22:55]

tym załosniejsze jest że ten gosciu robi gesty których znaczenia nie rozumie... a gdyby pozdrawiali publike znakami satanistycznymi - tez by sie kretyńsko tłumaczył? a gdyby zrobił znak heil ? niedouczenie i ignorancja nie zmiania faktów - a uzywanie gestów i słów których znaczenia się nie rozumie świadczy o marnej kondycji umysłowej i pozerstwie

odpowiedz

Ocena: +22 [30]
~gfdd [2013-04-01 20:11]

Kto nie jest z illu ten nie istnieje na scenie muzycznej

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +11 [13]
~absmak [2013-04-01 20:07]

Buraczarnia ze srebrnymi zębami. Pomalowali sobie parę trójkącików i myślą, że są trendy. Takie jęczące k#rwy, to Iluminaci wciągają nosem i wydalają przy pierdnięciu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -7 [15]
~dfs [2013-04-01 17:20]

czy to o gejach? Iluminaci to geje.

odpowiedz

Ocena: +24 [28]
~xx [2013-04-01 16:03]

illuminaci!

odpowiedz